Ювеліри на єдиному податку

12.01.12 11:06
Розділ: Блоги
Щодо роботи ювелірних магазинів на спрощеній системі оподаткування є свої "за" і "проти". Більш-менш реальне право застосування спрощенки з 1 січня існує лише у вироб¬ників ювелірних виробів (наприклад, майсте¬рень).
Поговоримо про все по порядку.
Почнемо з продавців (магазинів).
Підпункт 4 пп. 291.5.1 Податкового кодек¬су України (далі — ПКУ) з 1 січня 2011 року не бажає бачити на єдиному податку торгов¬ців дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням. Що під ними розуміють? Відповідь дає Закон України "Про державне регулюван¬ня видобутку, виробництва і використання до¬рогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" від 18.11.97 р. № 637/97-ВР (далі - Закон № 637).
Так, згідно з його ст. 1 драгметалами вважа¬ють не лише золото, срібло, платину та метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у чистому вигляді, але й їхні відходи, брухт і, найголовніше, сплави та вироби з таких металів. А дорогоцінним камінням величають природні та штучні (синтетичні) мінерали в сировині, а також необробленому та обробле¬ному вигляді (виробах). Без сумніву, ювелірні вироби — вироби з драгметалів і дорогоцінно¬го каміння. Ось, наприклад, візьмемо обручки (без каміння) — вироби з різних сплавів драг¬металів (срібло, золото, платина). Коли так, то цілком логічно, дотримуючись Закону № 637, називати ці каблучки драгметалами.
Саме таким аргументом можуть підтвердити свою точку зору ті, хто виступає проти застосу¬вання спрощенки для продавців ювелірки.
Однак у нас є чим їм заперечити.
По-перше, установлюючи види діяльності, якими не може займатися єдинник, ПКУ спи¬рається на КВЕД ДК 009 : 2005, а не на Закон № 637.
По-друге, у КВЕД ДК 009 : 2005 оптова й роздрібна торгівля ювелірними виробами зга¬дується в підкласах 51.47.9,52.12.0 та 52.48.2 відповідно. Тоді як торгівлі дорогоцінними мета¬лами виділено інший підклас 51.52.4 "Оптова торгівля золотом та іншими драгметалами".
Коли так, то є підстави вважати, що в продав¬ців ювелірки з'являється вкрай спірний, але все-таки цілком відчутний шанс потрапити на спрощену систему оподаткування.

Далі — про право виробників ювелірних ви¬робів (наприклад, ювелірних майстерень) засто¬совувати спрощену систему оподаткування.
Тут точка зору в нас більш оптимістична. Заборона на застосування спрощеної системи оподаткування ювелірних майстерень стосува¬тися не повинна.
По-перше, ремонт і виготовлення ювелірних виробів на індивідуальні замовлення є в переліку побутових послуг, які вправі надавати платники єдиного податку першої групи (п. 291.7 ПКУ).
По-друге, виробництвом драгметалів уважа¬ють вилучення таких металів із комплексних руд, концентратів та інших напівфабрикатів, відходів і брухту, що містять ці метали, а також афінаж дорогоцінних металів (п. 7 ст. 1 Закону № 637).
Простіше кажучи, діяльність із виробництва драгметалів — їх одержання у чистому вигляді. Аналогічно можна сказати й про виробництво дорогоцінного каміння.
До нього можна сміливо віднести деякі види діяльності з кл. 36.22 КВЕД ДК 009 : 2005:
— виробництво обробленого дорогоцінного й напівдорогоцінного каміння, включаючи об¬роблення каміння промислового призначення, а також штучного й відновленого дорогоцінного й напівдорогоцінного каміння;
— виробництво оброблених алмазів;
— отримання крихти та порошків природно¬го чи штучного дорогоцінного або напівдоро¬гоцінного каміння;
— виробництво оброблених перлів. Але...
Ювелірні майстерні займаються ремонтом і виробництвом виробів із дорогоцінних ме¬талів та каміння, а не виробляють останні ок¬ремо в чистому або обробленому вигляді.
До того ж у підкласі 36.22 КВЕД ДК 009 : 2005 виробникам ювелірки виділено окремі види діяльності. Ось, наприклад: виробництво ювелірних виробів із дорогоцінних і недорогоцінних металів, плакованих дорогоцінними ме¬талами, із дорогоцінного чи напівдорогоцінного каміння або з іншими матеріалами.
По-третє, іще один залізний аргумент на користь права ювелірів на спрощенку в роз'ясненні податківців, що надано в листі ДПАУ від 02.08.10 р. № 15444/7/15-0117.
Як у ньому зазначали фахівці ДПАУ ви¬робництво дорогоцінних металів і виробниц¬тво ювелірних виробів різні види діяльності у КВЕД ДК 009 : 2005. Виробництво дорого¬цінних металів — складова підкласу 27.41.0 "Виробництво дорогоцінних металів". Він не містить у собі:
— виробництво корпусів годинників із до¬рогоцінних металів (клас 33.50);
— виробництво ювелірних виробів із доро¬гоцінних металів (клас 36.22).
На цій підставі перелічені вище види діяль¬ності не є складовими забороненого єдинни¬кам виробництва дорогоцінних металів.
Таким чином, ті, хто виготовляє та ремон¬тує ювелірні вироби, у разі виконання всіх ін¬ших умов, перелічених у главі 1 р. XIV ПКУ, повинні мати можливість працювати на єди¬ному податку з 1 січня 2012 р.
Нашу думку щодо права ювелірів бути єдинниками в усних консультаціях підтримують і спеціалісти податкової служби.
Незважаючи на це, легке занепокоєння в нас усе-таки є. Узяти, наприклад, те саме визначення доро¬гоцінних металів та каміння із Закону № 637. Або ось іще одне: частенько ювеліри виготов¬ляють ювелірні вироби з брухту. Тут ми побо¬юємося, що вилучення драгметалу з нього для виготовлення ювелірки можуть зарахувати до виробництва дорогоцінного металу.
Доти, поки такі побоювання виникають, ос¬танню крапку в порушеному питанні ставити зарано. У будь-якому разі остаточно вирішити питання, чи є право на спрощенку в ювелірів, під силу лишень ДПСУ.
Читайте також
Авторизація на сайті

Нагадати пароль
Запам'ятати
Реєстрація
Календар подій
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: