Чи може сільська Рада забрати земельний пай, якщо він не був переоформлений після смерті власника пройшло 4 роки?

Добрий день.
Моєї мами немає уже чотири, а в мене не було можливості переоформити на себе земельний пай. Земельний пай знаходиться на Черкащині,а я проживаю на Донеччині. Сільська Рада того села, де знаходиться земельний погрожує забрати пай, якщо я не переоформлю протягом місяця, а в мене немає можливості туди поїхати,тому до нотаріуса дуже великі черги, а в мене мала дитина. Підкажіть, будь-ласка, що робити,і чи мають право забрати?

Розділ: Інше
Надати питанню статус
Відповіді на питання:
18.01.12 23:05
Автор запитання: Ожоганич Катерина
Дякую,вам усім за допомогу. Дякую за пораду.
18.01.12 17:29
Спецiалiст Gani
Відгуки: 7/ 0/ 0  Відповідей: 190
Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. В данному випадку з часу відкриття спадщини пройшло 4 роки, тобто сільський раді ніщо не перешкоджає подати таку заяву.
Раджу прислухатися до поради Касьянова, про те що, у разі якщо, Ви не звернулись своєчасно до нотаріуса, Вам слід звернутися до суду із позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
18.01.12 17:13
Відгуки: 34/ 0/ 3  Відповідей: 1529
Доброго дня, шановні п. Катерино та спеціалісти!
Нещодавно тут туманіли із задачкою для студента, тому доьре памятаю, що такий позов про визнання спадщини відумерлою можна подавати лише через рік після моменту відкриття спадщини.
З повагою
Вітаутас Вайтєкаускас
18.01.12 14:44
Спецiалiст Gani
Відгуки: 7/ 0/ 0  Відповідей: 190
Стаття 1277 Цивільного України встановлює, що у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом,усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність
територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Тобто так, може
18.01.12 14:40
Спецiалiст Касьянов Николай
Відгуки: 474/ 15/ 34  Відповідей: 20880
Шановна пані Катерина.

Якщо ви, вчасно прийняли спадщину, тобто, надали нотаріусу відповідну заяву протягом 6 місяців з дня смерті мами, тоді сільрада не зможе забрати в вас землю.
Якщо ж ви не прийняли спадщину, тоді вам доведеться у судовому порядку поновлювати термін прийняття спадщини вчинивши відповідний позов.
Схожі питання:
Акт-претензія до бездіяльного ЖЕПа

Шановні юристи, порадьте, будь ласка , в такій ситуації. Мешканці будинків надали Акт-претензію керівнику ЖЕП. Наскільки цей акт є чинним, та як домогтися виконання зазначених...

22.07.16 13:06
Автор: Тетяна
1 відповідь
чергова відпустка після післяпологової

Доброго дня! Я працюю в бюджетній державній організації з 1 лютого 2001 року. У червні 2016 року використала чергову відпустку. У декретну відпустку повинна йти...

Розділ: Інше
Відміна договору дарування.

Я, М. Микола С., проживав в селі Ч. С. району В. області по вулиці К., 21 з дня народження, а саме року. З 1 жовтня...

Розділ: Спадкування
Авторизація на сайті

Нагадати пароль
Запам'ятати
Реєстрація
Показати питання:
Календар подій
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: