09.07.11 22:12
3 ответа

"Звільнення вагітної за строковим договором"

Я влаштувалася на роботу (дитячий садок) за строковим договором "на час літніх відпусток", але кінцевої дати звільнення у заяві не вказано. Я вагітна. Чи можуть мене після закінчення літнього періоду звільнити? Завідуюча говорить, що потрібно звільнятися... Як мені діяти?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
10.07.11 18:13
Специалист Жежель Сергей
Отзывы: 49/ 4/ 1  Ответов: 2783
Все правильно вы процитировали статью. Но вы же спросили могут ли вас уволить. Я и ответил. Задавая вопрос пишите более широко и так же широко получите ответ.
За вами остается лишь процитировать данную статью вашему работодателю и проследить за ее выполнением.

с ув Сергей
10.07.11 15:29
Автор вопроса: Вотусь Инна
А как тогда быть с этим?
Згідно з ч. 3 ст. 184 КЗпП, звільнення у зв’язку із закінченням строку трудового договору вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається лише з обов’язковим їх працевлаштуванням. А на період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна платня, але не більше трьох місяців із дня закінчення строкового трудового договору. Тому власник або уповноважений ним орган повинен працевлаштувати вагітну жінку після закінчення строку трудового договору. А до звільнення вона має таке ж правове становище, як і працівники, що уклали трудові договори на невизначений строк.
10.07.11 10:15
Специалист Жежель Сергей
Отзывы: 49/ 4/ 1  Ответов: 2783
Добрый день.
Если вы устроились на работу по строчному договору, то не имеет значения беременные вы или нет, вы обязаны освободить рабочее место по окончанию строка договора.

с ув Сергей
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: