Акт-претензія до бездіяльного ЖЕПа

Шановні юристи, порадьте, будь ласка , в такій ситуації.
Мешканці будинків надали Акт-претензію керівнику ЖЕП.
Наскільки цей акт є чинним, та як домогтися виконання зазначених у ньому вимог?

А К Т – П Р Е Т Е Н З І ЯДніпропетровськ "20" серпня 2011р.

З приводу невиконання керівництвом Міського Комунального Житлово-Експлуатаційного Підприємства «Експрес» чинного законодавства України по утриманню житлових будинків та прибудинкових територій за адресою: м/р Таромське провулок Тельмана, буд.2, вулиця Привокзальна, буд.12, вулиця Привокзальна, буд.14.

Ми, що нижче підписалися, мешканці будинків пров. Тельмана,2 , вул. Привокзальна,12 ,
Вул. Привокзальна, 14 та представник МК ЖЕП «Експрес» __________________________________________________ склали цей акт щодо невиконання керівництвом МК ЖЕП «Експрес» нормативних актів центральних та місцевих органів влади м. Дніпропетровська, регламентуючих діяльність житлово-експлуатаційних підприємств в питанні утримання житлових будинків, споруд та прибудинкової території. Органи міської влади самоусунулися від контролю за діяльністю ЖЕПа, тому, що неодноразові звернення до керівників міста на ситуацію не вплинули.
Відповідно до інформації керівництва Придніпровської залізниці, при передачі з балансу залізниці в комунальну власність міста 31 житлового будинка на рахунок створеного в 2004 році МК ЖЕПа «Експрес» з 2004 по 2007 роки були переказані кошти , які були використані не за призначенням, бо на утримання будинків не витрачено ні копійки. На неодноразовий запит про цільове використання цих коштів інформація до відома мешканців не доведена. Більше того, з дня заснування і до травня п.р, посаду директора ЖЕПа безконтрольно займала людина, яка не була фахівцем у житлово-будівельній галузі, не спромоглася організувати профільну роботу дорученого підприємства і фактично довела його до банкрутства. З приходом нового керівника ЖЕПа, змін в діяльності підприємства поки-що не помічено.
Не виконуються ЖЕПом вимоги Наказу Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 року № 76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» (далі Правила). Ці Правила визначають порядок надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій. А утримання житлового фонду в свою чергу, передбачає виконання робіт, передбачених наказом Держжитлокомунгоспу України від 10.08.2004 р. № 150 «Про затвердження примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень будинків, споруд».
Правила зобов*язують керівника ЖЕПа проводити комісійно, з залученням відповідних фахівців, двічі на рік загальний огляд будинку . За результатом такого огляду визначається технічний та санітарний стани будинку з метою виявлення пошкоджень та прийняття рішення щодо їх усунення. Оцінюється придатність будинку до сезонної експлуатації, особливо взимку. Визначаються обсяги планових та позапланових видів ремонту.
Таких оглядів будинків не проводилось з дня заснування ЖЕПа , відповідні акти не складалися, ремонт будинків не проводився і не планується. Не проводиться підготовка будинків до зими—не утеплюються трубопроводи , ніразу не промивалася опалювальна система. Латочний ремонт даху та косметичний ремонт під*їздів мешканці проводять самостійно без участі ЖЕПу. Немає графіків і не проводиться профілактичне обслуговування інженерних комунікацій, не ведеться технічна документація такого обслуговування. Більше того, керівництвом ЖЕПа ігноруються вимоги Правил щодо невідкладного усунення аварійних ситуацій, як-то протікання даху та міжпанельних швів, заявки про які подавались неодноразово, не ремонтуються електророзподільні щити , які знаходяться в аварійному стані, продовжується підмивання фундаменту стічними водами і, як наслідок, просадка будинку. Пошкодження трубопроводів усуваються самими мешканцями за допомогою хомутів, хоча термін придатності цих трубопроводів давно сплив і потребують заміни. В двох під*їздах мешканці замінили стояки холодної води також без участі ЖЕПа. Не ремонтується дорожнє покриття, просідає відмостка та окремі ділянки будинків, руйнуються скляні блоки в під’їздах.
Крім цього, Правила визначають порядок надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій. Цей порядок також ігнорується ЖЕПом, бо не виконується Закон України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875 від 24.06.2004 року. Відповідно до ст. 19 цього Закону взаємовідносини в сфері житлових послуг базуються виключно на договірній основі. В супереч вимогам цього Закону, ЖЕП не надавало і не надає мешканцям для обговорення та підписання проект договору на надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій. Не кажучи вже про таке, що не проводяться громадські слухання по тарифах на оплату за такі послуги. В свою чергу, відповідно до норм Цивільного Кодексу України при відсутності договору відсутні будь-які взаємні зобов*язання, в тому числі і з приводу оплати за будь-що.
В ЖЕПа відсутня матеріальна база для здійснення обслуговування будинків та необхідна нормативна чисельність основних робітників для виконання аварійно-відбудовних робіт. Відсутня диспетчерська служба, не ведеться відповідна документація аварійних викликів, не складаються відповідні акти. Мешканці самотужки ліквідують аварійні ситуації.
Відповідно до вимог Правил , прибудинкова територія визначається актом на право власності чи користування земельною ділянкою, призначеною для обслуговування багатоквартирного будинку. Такого акту ЖЕП не має, а самовільно та протиправно, за допомогою олівця, визначає межу прибудинкової території . Як наслідок такого визначення, до тарифу на оплату було включено частину прилеглої автодороги місцевого значення, яка не має ніякого відношення до прибудинкової території. Не проводиться сезонного покосу карантинної рослинності. Не проводиться дератизація та дезінсекція.
Керівництво ЖЕПа уклало договір з приватним підприємством «Валентина Сервіс» (далі по тексту П.П.), яке повинно проводити періодичну перевірку димових та вентиляційних каналів і, при потребі , виконувати їх прочистку. Але всі ці свої зобов*язання П.П. не виконує, бо ніхто з мешканців будинків представників цього підприємства в своїх квартирах не бачив. ЖЕП контролю за діяльністю цього П.П. не здійснює, актів та звітів про роботу від нього не отримує. А це, в свою чергу, свідчить про бездіяльність в питанні утримання каналів як з боку як П.П.»Валентина Сервіс», так і ЖЕПа та незаконно витрачені кошти.
Керівництво ЖЕПа ігнорує вимоги та розпорядження Дніпропетровської міської влади, Департаменту житлово-комунального господарства та капітального будівництва, Управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради , якими зазначається, що протягом місяця, наступного за звітним, виконавці послуг з утримання будинків та прибудинкових територій зобов*язані здійснювати перерахування квартирної плати за ФАКТИЧНО надані у звітному місяці послуги відповідно до порядку і періодичності та вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством України. Факт надання послуг повинен підтверджуватись актом виконаних робіт. А оскільки ЖЕПом не виконуються ніякі роботи, не складаються ніякі акти, а якщо десь і є якісь акти, то вони злочинно фіктивні, то як наслідок, не проводяться ніякі перерахування. Бухгалтерія ЖЕПа продовжує протиправно нараховувати псевдоборги мешканцям будинків, тоді як мешканці самотужки, за окремі кошти, ліквідують аварійні ситуації, та без участі ЖЕПа підтримують санітарно-технічний стан будинків та територій.
Таким чином керівництво МК ЖЕП «Експрес» не приймає участі в утриманні будинків та прибудинкових територій, визначеної чинним законодавством України в сфері житлово-комунального господарства, а міська влада самоусунулась від здійснення контролю за його діяльністю.
На підставі складеного акту-претензії, а також керуючись вимогами пунктів 6 та 7 частини 1 статті 20, та пунктів 6 та 8 частини 2 статті 21 Закону України № 1875 від 24.06.2004 року «Про житлово-комунальні послуги» МК ЖЕП «Експрес» повинно зробити перерахунок квартирної плати та за ненадані послуги повністю зписати безпідставно створену заборгованість всіх мешканців будинків за адресами: пров. Тельмана, буд. 2, вул. Привокзальна, буд. 12, вул. Привокзальна, буд. 14 за весь період бездіяльності, а саме від часу створення в 2004 році МК ЖЕП «Експрес» і до дати складання цього акту, тобто серпень 2011 року. А також сплатити компенсацію за перевищення встановлених термінів проведення аварійно-відновлюваних робіт ( неліквідація протікання даху в будинку № 2 по провулку Тельмана та будинок № 14 по вулиці Привокзальній з 2004 року , та підтоплення ґрунту під фундаментом каналізаційними стоками що призвело до просадки будинку та пошкодження і руйнування скляних блоків по вулиці Привокзальній, 12 з 2004 року) в розмірі, визначеному законодавством України.
В подальшому не нараховувати ніякі платежі доки не буде приведена діяльність самого МК ЖЕП «Експрес» у відповідність до чинного законодавства України і тільки після обговорення і укладання договору на надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій.


Директор МК ЖЕП «Експрес» Крісан В.К. від підпису цього акту відмовився.
Цей акт підписали всі присутні на дату складання акту мешканці трьох багатоповерхівок, усього 111 підписів від 139 квартир загалом.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
06.11.11 13:06
Специалист Козлов Виктор
Отзывы: 36/ 0/ 0  Ответов: 3447
Отсутствует договор с ЖЭП.
Вывод: на каком основании Вы должны оплачивать услуги?
06.11.11 05:59
Отзывы: 34/ 0/ 3  Ответов: 1529
Здрастуйте, шановний Олександре Григоровичу Овчаренко!
Прочитав ось складений та, як Ви пишете, колективно підписаний "плач Ярославни", а на думку спало ілюстрація з книжки М. Сервантеса: старезний напівзруйнований млин та Дон Кіхот із вірним Санчо Пансою.
Правильно зробив директор ЖЕП, що не підписав, замість того ліпше підписати явку з повинною -- меньше дадуть.
Текст Вашого "Акта" радше скидається на повідомлення про посадовй злочин до місцевого прокурора, таке саме неефективне, як звернення до керівника ЖЕПу.
Тому, що цей прокурор очолюе трохи інакше, але так само організоване злочинне комерційне угрупування, яке, в силу розпридилення ролей у злочині, здійснює охорону системи пограбування держави та громадян від зовнішніх та внутрішніх зазіхань.
Що можна Вам порадити?
Якщо Ви вже такі одностайні та згуртовані, переберіть повністю обслуговування будинку комунальної власності на себе, створивши для цього Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Збори -- проект Статуту -- затвердження, реестрація -- інвентарізація -- організація збору коштів за послуги та договірна робота з обслуговуючими організаціями -- звітування мешканцям.
В одній з передач АРИ-Радио розповідалося, що керівник такого об"єднання в Росії, де все так само, як в нас, не знає де пхати зайвігрошові кошти: все відремонтовно і впорядковано -- дитячий майданчик, дахи, водоводи, оплачено послуги всім постачальникам на місяці вперед, створено японський садок каміння рёандзі, а грошей ще залишилося. А Ви пишете...
Успіхів Вам!
Щиро з Вами
Вітаутас Вайтєкаускас
Похожие вопросы:
23.06.16 14:47
Автор: Nik
6 ответов
ДЗК, земельне право, кадастровий номер, публічна карта , документація із землеустрою

Доброго дня.На руках є державні акти( 2 шт) на ділянки,від 2003 р; присвоєно і отримано кадастрові № . 19_ти значні. В архіві ( геокадастру )...

27.07.11 12:16
Автор: Кас Юрій
2 ответа
Реєстрація ріелторської діяльності

Доброго дня! Юридична особа має намір займатись операціями з нерухомістю (купівля-продаж). Підскажіть будь-ласка які документи (дозволи, ліцензії) необхідно оформити. І якими нормативно-правовими актами регулююється дана...

Раздел: Недвижимость
27.08.14 00:40
Автор: бла бла
2 ответа
Багаторазове використання документу у справах з різними вимогами.

Ні без конретики не вийде! Знач таксс. Мені 10-10-2012 припинили газопостачання (знову ;)) Акт є - складений з порушенням договору та постанови кму 2246. А...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: