10.06.11 21:51
3 ответа

розподіл майна подружжя

жилий будинок був поділенний судом 1\2 до 1\2 без визначення в натурі між подружжям, земля була приватизована бувшим чоловіком на себе під час шлюбу, будинок був купленний під час шлюбу на підставі договору купівлі-продажу. На підставі яких статей можно дружині відстояти право власносності на землю.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
18.06.11 12:26
Специалист Роман Колесник
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 59
ч. 5 ст. 61 Сімейного кодексу Унраїни була внесена згідно із Законом України "Про внесення зміни до статті 61 Сімейного кодексу України щодо об'єктів права спільної сумісної власності подружжя" N 2913-VI від 11 січня 2011 року.
Відповідно до ст. 5 Цивільного кодексу України,
1. Акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності.
2. Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи.

Отже, ч. 5 ст. 61 СК України не має ніякого відношення до зазначених вище правовідносин, адже вони явно виникли до набрання чинності ч.5 ст 61 СК України.
_____________________
Правила надання консультацій
17.06.11 18:31
Пользователь Александр
З приводу порушеного питання варто враховувати й те, що згідно ч.5 ст. 61 Сімейного кодексу України:
[quote] 5. Об'єктом права спільної сумісної власності подружжя є житло, набуте одним із подружжя під час шлюбу внаслідок приватизації державного житлового фонду, та земельна ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної або комунальної власності, у тому числі приватизації.

Таким чином, постанова ПВСУ в цій частині не враховує чинне законодавство.
16.06.11 10:41
Специалист Роман Колесник
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 59
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 року N 7 "Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ":
18-2. Відповідно до положень статей 81, 116 ЗК окрема земельна ділянка, одержана громадянином у період шлюбу в приватну власність шляхом приватизації, є його особистою приватною власністю, а не спільною сумісною власністю подружжя, оскільки йдеться не про майно, нажите подружжям у шлюбі, а про одержану громадянином частку із земельного фонду.
Якщо на такій земельній ділянці знаходиться будинок, будівля, споруда, що є спільною сумісною власністю подружжя, то у разі поділу будинку, будівлі, споруди між подружжям та виділу конкретної частини будинку, будівлі, споруди до особи, яка не мала права власності чи користування земельною ділянкою переходить це право у розмірі частки права власності у спільному майні будинку, будівлі, споруди у відповідності до статей 120 ЗК, 377 ЦК.

Тобто, Ви маєте право на 1/2 земельної ділянки, що знаходиться під жилим будинком, який був поділений судом. Питання про визнання права на 1/2 земельної ділянки необхідно вирішувати через суд з посиланням на зазначену постанову Пленуму ВСУ.
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Это интересно
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: