06.07.11 09:27
Автор: Ким Алена
1 ответ

увеличение алиментов

Я развелась с мужем год назад.У нас двое детей -7 и 5 лет.На тот момент он не работал и в решении суда было установлено выплачивать 30% минимума на ребенка,т.е.по 190 грн.В исполнительной службе мне сказали что можно увеличить размер алиментов, т.к. дети находяться в разной возрастной категории.Нужно подать новый иск,но не указывать сумму выплаты, а просто 30%. Каковы мои действия?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
06.07.11 09:34
Специалист Зигора Наталья
Отзывы: 2/ 1/ 0  Ответов: 91
Згідно ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути нижче чим 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Законом України "Про державний бюджет на 2011 рік" для дітей у віці до 6 років прожитковий мінімум з 01.01.2011 року встановлений у розмірі 816 гривень, а для дітей у віці від 6 років до 18 - у розмірі 977 гривень В наступні місяці 2011 року цей розмір збільшуватиметься.

Дитина віком до 6 років з 01.04.11 р. - 832 грн., з 01.10.11 р. - 853 грн. з 01.12.11 р. - 870 грн.


Дитина віком від 6 до 18 років з 01.04.11 р. - 997 грн., з 01.10.11 р., - 1022 грн., з 01.12.11 р. - 1042 грн.

Таким чином, з 01.01.2011 р. і до 01.04.2011 р. мінімальний розмір аліментів для однієї дитини у віці до 6 років складає 244,80 грн. (816 Х 30% = 244,80), а для дитини у віці від 6 до 18 років - 293,10 грн. (977 Х 30% = 293,1).

Слід зазначити, що такий розмір потрібний, якщо платник аліментів не має регулярного доходу або якщо отримує його в натуральній формі. Тоді згідно ч. 1 ст. 181 Сімейного кодексу України суд за заявою платника або одержувача визначає розмір аліментів в твердій грошовій сумі.

Також необхідно пам'ятати, що розмір аліментів, визначений судом таким чином (у твердій сумі) підлягає індексації згідно закону.

Крім того, якщо такий розмір буде менше мінімального розміру прожиткового мінімуму, то дитині надаватиметься державна допомога у розмірі різниці між певним судовим розміром аліментів і 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Похожие вопросы:
12.03.15 12:20
Автор: Ирина
3 ответа
заявление о взыскании алиментов

Добрый день. Подскажите, я подаю два заявления: о расторжении брака и взыскании алиментов. В официальном браке состояли с 2014 г. Совместно проживали гражданским браком с...

01.02.14 22:19
Автор: Татьяна
5 ответов
увеличение размера алиментов

Есть решение суда о взыскании с бывшего мужа алиментов в размере 1/4 з/п. Алименты на сына раньше он не платил совсем, последние два года платит...

20.09.11 17:09
Автор: Ю Наталья
1 ответ
Увеличение размера алиментов

Здравствуйте! Бывшая жена моего мужа получая алименты в размере 1/6 части ЗП хочет подать в суд на увеличение до 1/4. Я сейчас нахожусь в декретном...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: