05.07.11 15:14
Автор: Юлия
12 ответов

оформление опекунства

Здравствуйте. я мать-одиночка, дочери 2 года. Собираюсь замуж. скажите пожалуйста, может ли мой будущий муж оформить опекунство над моей дочерью с целью получения материальной помощи?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
05.07.11 16:25
Специалист Кваченко Антон
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 7
Відповідно до ЗУ "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" одним з видів державної допомоги є допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається особам, призначеним в установленому законом порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які позбавлені батьківського піклування. Така допомога вважається власністю дитини.
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, надається у розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.
У разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного іку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.
05.07.11 16:17
Специалист Кваченко Антон
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 7
Відповідно до вимог спільного Наказу N 34/166/131/88 від 26.05.99 "Про затвердження Правил опіки та піклування" опіка (піклування) є особливою формою державної турботи про неповнолітніх дітей, що залишились без піклування батьків, та повнолітніх осіб, які потребують допомоги щодо забезпечення їх прав та інтересів.
Опіка (піклування) встановлюється для забезпечення виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, хвороби батьків або позбавлення їх батьківських прав чи з інших причин залишились без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей.
Опіка (піклування) встановлюється також для захисту особистих і майнових прав та інтересів повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов'язки.
Опіка може встановлюватись і над майном у передбачених законом випадках.
Таким чином, Вас має бути позбавлено батьківських прав, або Ви маєте померти, або захворіти на дуже важку хворобу. Для безпосереднього здійснення опіки та піклування органами опіки та піклування ризначається опікун чи піклувальник.
При призначенні опікуна (піклувальника) беруться до уваги його можливості виконувати опікунські обов'язки, стосунки між ним та підопічним. Опікун чи піклувальник призначається лише за його згодою і, як правило, з числа родичів чи близьких підопічному осіб.
Переважне право серед кількох осіб, які бажають стати опікунами чи піклувальниками над однією і тією ж дитиною, надається:
родичам дитини незалежно від місця їх проживання;
особам, у сім'ї яких проживає дитина на час, коли стосовно
неї виникли підстави щодо встановлення опіки чи піклування.
При цьому за умови досягнення нею відповідного віку (10 років) враховуються побажання самої дитини.
Призначеному опікуну або піклувальнику видається посвідчення установленого зразка (додаток 3).
05.07.11 15:53
Специалист Касьянов Николай
Отзывы: 474/ 15/ 34  Ответов: 20880
Здравствуйте, Юлия.

Однозначно говорю вам, опеку не оформят, по той простой причине, что ребенок проживает с вами и вы не лишены материнских прав.
05.07.11 15:42
Автор вопроса: Юлия
спасибо за ответы
05.07.11 15:39
Специалист Мария Шевченко
Отзывы: 3/ 0/ 0  Ответов: 133
Это нюансы законодательства и особенности юридически практики...
Теоретически возможно, но Вам лучше обратиться в органы опеки и попечительства в Вашем городе - сотрудники дадут более полный ответ.
Лично в моей практике подобных случаев не было...
05.07.11 15:36
Автор вопроса: Юлия
то есть опекунство теоретически возможно. или все-таки нет?
05.07.11 15:34
Специалист Мария Шевченко
Отзывы: 3/ 0/ 0  Ответов: 133
Да не будите. Вообще установление опекунства довольно проблематичный процесс, но реальный. После замужества Вы можете рассчитывать на иные льготы - субсидии например
05.07.11 15:30
Автор вопроса: Юлия
но после замужества я же уже не буду матерью-одиночкой
05.07.11 15:28
Специалист Мария Шевченко
Отзывы: 3/ 0/ 0  Ответов: 133
Опекуны получают пособие согласно Постанови КМУ "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" вiд 27.12.2001 № 1751
05.07.11 15:23
Специалист Мария Шевченко
Отзывы: 3/ 0/ 0  Ответов: 133
Добрый день. мне тоже не понятен вопрос...
"с целью получения материальной помощи?" если Вы мать одиночка то уже получаете государственное пособие, материальную помощь на того же ребенка при опекунстве никто не назначит...
и опекунство назначается только в случае отсутствия родителей или лишение их родительских прав
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: