30.06.11 12:16
1 ответ

Яка різниця між поняттями "шлях" і "наявний шлях"? Спасибі.

Особа у селі приватизувала земельну ділянку по якій раніше можна було проїхати транспортом до сусіднього будинку. Нового генерального плану сільська рада немає. У старому генплані, за 1970 рік, багато будинків відображені без під’їзних до них шляхів. Щодо земельного сервітуту, то статтею 99 ЗК України передбачено право проїзду на транспортному засобі по наявному шляху. У цій статті застосовується поняття «наявний шлях». Пунктом "а" ч. 3 ст. 83 ЗК України встановлено, що до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо. У цій статті вже застосовується поняття «шлях».
Отже, земельний закон передбачає два поняття - "шлях" і "наявний шлях". Постає питання, яка різниця між поняттями "шлях" і "наявний шлях"? Спасибі.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
30.06.11 12:45
Пользователь Александр
Ці поняття в аспекті реалізації права на вільне пересування по землям загального користування населених пунктів не можна використовувати окремо від статей, в яких вони згадуються. Проте, і наявний шлях (ст.99 ЗКУ) і шлях (ст.83 ЗКУ) - це шлях який вже існує і не потребує виконання якихось додаткових робіт щодо його влаштування. Однак для потреб ст. 99 ЗКУ під наявним шляхом розуміється частина конкретної земельної ділянки спеціально обладнана для пересування на транспортних засобах, а в ст. 83 ЗКУ шлях - це певна територія в межах населеного пункту, на яку розповсюджується правовий режим земель загального користування. ИМХО
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: