07.06.19 02:29
Автор: Берест
1 ответ

Призив на строкову службу

Добрий день!Дуже хотілося б отримати юридичну консультацію по такому питанню.Мій син має повних 22 роки.Навчається на четвертому курсі коледжу.Закінчує навчання 30 червня(вручення дипломів)3 червня сина та його однокурсників визвали до військомату для звірки документів.В цей же день провели медогляд і під пресингом заставили розписатись в повістці на відправку 20 червня до армії.Комісар мотивує свої дії тим, що у них захист диплому 19 червня та більше занять не буде.Наскільки дії комісара правомірні і чи буде кримінальна відповідальність за неявку.Дякую.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
09.06.19 10:37
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 9/ 0/ 0  Ответов: 712
Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12), ст.17:
«8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються: …у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти;…».

Закон України «Про освіту» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19):
ст.34 - «2. Освітня програма містить: …загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти.»;
ст.40 – «1. Після успішного завершення навчання за освітньою програмою здобувачі освіти (крім вихованців дошкільних закладів освіти) отримують відповідний документ про освіту.».

Закон України «Про вищу освіту» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18):
ст.1 - «17) освітня (освітньо-професійна, освітньо-наукова чи освітньо-творча) програма - система освітніх компонентів на відповідному рівні вищої освіти в межах спеціальності, що визначає вимоги до рівня освіти осіб, які можуть розпочати навчання за цією програмою, перелік навчальних дисциплін і логічну послідовність їх вивчення, кількість кредитів ЄКТС, необхідних для виконання цієї програми, а також очікувані результати навчання (компетентності), якими повинен оволодіти здобувач відповідного ступеня вищої освіти;);
ст.7 - 1. Документ про вищу освіту (науковий ступінь) видається особі, яка успішно виконала відповідну освітню (наукову) програму та пройшла атестацію.».

Іншими словами, за змістом наведених норм законодавства, освітня програма включає видачу документа про освіту (диплома), завершується видачею диплома. Отже, повістка про призив до військової служби (підписана під психологічним тиском) видана до завершення навчання, всупереч наведеної норми Закону про військову службу. Видана повістка та дії комісара є незаконними. Подайте скаргу на ім’я обласного військового комісара. Щодо кримінальної відповідальності за неявку – Кримінальним кодексом України така відповідальність не передбачена – передбачена адміністративна відповідальність згідно КоАП України (ст.210), при цьому, стосовно правомірних дій службовців комісаріату.
Похожие вопросы:
19.04.17 13:09
Автор: Ігор
1 ответ
Строкова служба і робота

Доброго дня. Після вишу я місяць попрацював у центрі зайнятості та отримав повістку на строкову службу. Чи буде діяти на мене ст.119 КЗпПУ?

03.07.17 22:08
Автор: Василь
1 ответ
Чи компенсовуєть середній заробіток на підприємстві солдату строкової служби

Мене призвали до лав збройних сил України 05.10.2016 р., і з того періоду не виплачують середній заробіток на підприємстві де я офіційно працював, хоча інші...

20.07.15 16:13
Автор: Влад
2 ответа
строкова служба

доброго дня, я зараз служу в арміі, маю вищу освіту (спеціаліст). за новим законом про військову службу я маю служити 1,5 роки, тому що 1...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: