25.10.18 17:10
Автор: Ольга
2 ответа

Виїзд дитини за кордон

Доброго дня, я маю дитину 1 рік і 8 міс., З чоловіком не одружені живемо окремо, мені потрібно поїхати за кордон а дитину немає з ким залишити, хочу взяти його з собою. Цікавить новий закон про виїзд дитини строком до 1 міс без дозволу батька? Чи я можу ним скористатися і виїхати з дитиною на 1 міс., На аліменти я не подавала а дитина проживає зі мною. Дякую

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
28.10.18 03:39
Специалист Юсти Л. Ю.
Отзывы: 1/ 0/ 0  Ответов: 130
Доброго дня, Ольга. Має значення не присуджені аліменти, а визначення місця проживання дитини з Вами за рішенням суду або висновком органу опіки, тоді матимете право виїзду за кордон з дитиною на місяць, повідомивши батька про виїзд письмово - рекомендованим листом.
Норма закону ст.157 СКУ:
5. Той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, крім того з батьків, до якого застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця, з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, та у разі, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, інформує його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

Той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк до одного місяця та більше з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, у разі:

1) наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів;

2) наявності заборгованості зі сплати аліментів, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.
27.10.18 15:46
Специалист Касьянов Николай
Отзывы: 474/ 15/ 34  Ответов: 20799
Доброго дня, Ольга.
Якщо батько не ухіляеться від сплати аліментів на дитину, його дозвіл потрібен, або рішення суду.
Похожие вопросы:
18.06.14 13:01
Автор: Людмила
4 ответа
виїзд за кордон під час процесу розірвання шлюбу

Доброго дня! Чи дозволяється виїзд за кордон в період , коли відбувається процес розірвання шлюбу з майновими претензіями ? Дякую. А в яких випадках може...

13.12.13 11:43
Автор: Наталія
2 ответа
Виїзд дитини за кордон

Я одинока мама, (у свідоцтві про народження дані про батька записані зі слів матері)маю доньку, хочу з нею виїзжати за кордон, чи потрібна згода батька...

12.08.11 13:14
1 ответ
Виїзд дитини за кордон

Чи потрібно, крім закордонного документу дитини ще і свідоцтво про народження? Поїздка в Болгарію

Раздел: Другое
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: