09.10.18 19:25
Автор: Леся
3 ответа

Стягнення аліментів за попередній період

Доброго Дня!!! В мене виникло питання щодо аліментів. Перш за все хотіла б дізнатись чи можливо вже після видачі судового наказу про утримання аліментів(наказ видано 01.08.2018/р.), дата подачі заяви 30.05.2018 року, подати позовну заяву про утримання аліментів за попередній період, тобто до 30.05.2018 р., про що в заяві на видачу судового наказу не говорилось. Чи я втратила право на витребування аліментів за минулий період одночасно з видачею судового наказу? Чи могли б Ви допомогти в складанні такого позову, і скільки це буде коштувати.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
09.10.18 23:50
Специалист Юсти Л. Ю.
Отзывы: 1/ 0/ 0  Ответов: 132
Леся, викладені Вами обставини не підтверджують, що Ви вживали заходів щодо одержання аліментів, повинні бути письмові докази Ваших вимог, те що Ви йому казали, дзвонили, цього буде не достатньо. Той факт, що він сам подавав за місцем роботи заяву про відрахування з нього аліментів на дітей, не є доказом Вашого впливу та не підтверджує, що Ви звертались до нього з вимогами сплачувати аліменти.
Варто чи ні, це Вам вирішувати, до суду можна звернутись, але гарантувати, що вимоги задовольнять неможливо, бо докази непрямі як на це суд подивиться передбачити неможливо. На мій погляд, 50% на 50%, тобто можуть задовольнити, а можуть й відмовити.
09.10.18 21:01
Автор вопроса: Леся
Юсти Л. Ю., Дякую, мабуть підстави в мене є, так як після розлучення колишній чоловік сплачував аліменти на дітей за домовленістю, за його письмовою заявою на роботі з нього утримували 33% від заробітної плати на 2-х дітей. Я можу зробити копію заяви що він писав власноруч та взяти довідку за період коли з нього відраховувались аліменти. В серпні 2017 року він звільнився, і перестав сплачувати аліменти на утримання дітей,чим порушив нашу домовленість. Лише коли-неколи, коли я починала йому казати чи думає він щось платити на дітей, він надсилав нам по 1000 грн, мотивуючи це тим що він не працює, про що він підтвердить в разі потреби й сам. Потім він змінив номер телефону, щоб я не турбувала його. Тобто я намагалась добитись хоч якихось коштів на утримання дітей, а коли він взагалі перестав платити то звернулась до суду. Але я не була освідомлена що можна з нього стягнути аліменти за минулий період, про що дізналась нещодавно від родички. При таких обставинах які в мене шанси в задоволенні позову, і чи варто взагалі займатись цією справою, чи це будуть гроші викинуті на вітер?
09.10.18 20:03
Специалист Юсти Л. Ю.
Отзывы: 1/ 0/ 0  Ответов: 132
Доброго дня, Леся. Можна заявити такий позов, вказавши період стягнення аліментів. Проблема полягає у тому, що заявляючи такі вимоги потрібно їх доводити, що Ви зверталися до батька дитини з вимогою про сплату аліментів, але він ухилявся, та не сплачував їх.
Якщо у Вас доказів не має, тоді й сенсу звертатися до суду з такими вимогами теж не має, бо не задовольнять.
Допомогти скласти позов можливо, звертайтесь в індивідуальному порядку.


Стаття 191 СКУ. Час, з якого присуджуються аліменти на дитину
2. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років.
Похожие вопросы:
25.04.16 21:33
Автор: Михайло
7 ответов
Зменшення розміру аліментів

Скажіть, з якого періоду почінається зміна розміру аліментів за законодавством: з моменту подачі заяви до суду, або після суду?

25.11.15 17:32
Автор: Ірина
1 ответ
аліменти після 18

підскажіть, будь ласка, на що я можу розраховувати в своїй ситуації....майже через місяць сину виповнюється 18 років, він навчається на другому курсі університету на стаціонарі...

08.02.12 17:52
Автор: руслана
3 ответа
відновлення виплати з соц.служб

підскажіть будь ласка,якщо виплата аліментів призначена з 17.01.2011р була проведена частково за весь період лише в сумі 1050грн 13.01.2012,в совбес я подавала довідку з 01.02.2011р...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: