30.09.18 17:41
1 ответ

Чи маю я право на пенсію за вислугу років?

Доброго дня працюю на посаді «Завідувач відділення» у технікумі за сумісництвом викладаю дисципліни (310 годин на рік). Підкажіть буд ласка чи маю я право на пенсію за вислугу років?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
30.09.18 19:42
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 8/ 0/ 0  Ответов: 696
Закон України «Про пенсійне забезпечення» (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1788-12), ст.55:
«Право на пенсію за вислугу років мають: …
е) працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати:
з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;
з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;
з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;
з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;
з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;
з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;
з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;
з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;
з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;
з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення:
які в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацами першим та другим цього пункту;
1971 року народження і старші за наявності вислуги років на цих посадах, передбаченої абзацами другим - одинадцятим цього пункту, та після досягнення ними такого віку:
50 років - які народилися з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року;
50 років 6 місяців - які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року;
51 рік - які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року;
51 рік 6 місяців - які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року;
52 роки - які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року;
52 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року;
53 роки - які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;
53 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року;
54 роки - які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року;
54 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970 року;
55 років - які народилися з 1 січня 1971 року;».

Стосовно педагогічних годин за сумісництвом, як я вважаю, по-перше, Закон визначає стаж роботи для вислуги років не в годинах, а місяцях і роках, по-друге, умовою для врахування цього періоду в страховий стаж є сплата страхового внеску (ст.3 Закону)
Похожие вопросы:
22.03.18 13:08
Автор: Александр
1 ответ
Надбавка до пенсії за вислугу років військовослужбовцю

Я військовий пенсіонер і після звільнення з військової служби до пенсії за вислугу років отримував надбавку непрацюючим пенсіонерам на свою неповнолітню доньку (п."а" ч.1 ст.16...

21.03.12 12:06
1 ответ
Умови отримання пенсії за вислугу років

Моя сестра пропрацювала в інфекційному відділенні лікарні і вийшла на пенсію за вислугу років у 35. Але вона має можливість працювати медсестрою і далі вже...

22.09.14 17:41
Автор: Світлана
2 ответа
Відміна призначення пенсії за вислугу років

Чи можуть припинити призначення пенсії за вислугу років вчителям з 1 січня 2015 р.?

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: