11.09.18 19:26
Автор: Ярослав
1 ответ

Відстрочка від армії при народження дитини

Доброго дня. Кілька днів назад народилася перша дитина, приблизно в цей же час прийшла повістка у військомат. Підскажіть будь-ласка, на який термін дається відстрочка від армії при наявності новонародженої дитини ?

пошук точної відповіді не дав. Десь пишуть на 1 рік, десь пишуть на 3 роки.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
12.09.18 19:18
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 8/ 0/ 0  Ответов: 696
Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12), ст.17:
«2. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають: … 4) дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв'язку з її смертю або за рішенням суду; …».
Наведений п.4 визначений, як я вважаю, не коректно, тому службовцями військомату може тлумачитись на свою користь, тобто на шкоду призовнику. На перший погляд, у будь якому випадку необхідним є виховання дитини без матері – насправді, оскільки вказаний один і той же вік дитини (три роки), при цьому, діти до і після цього віку визначені окремо, то відсутність матері стосується, як я вважаю, дитини старше трьох років, а дитини до трьох років – у будь якому випадку (в тому числі, з матір’ю);
«16. Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку.»
У цій частині, як вбачається, призовник має право на відстрочку до досягнення дитиною віку трьох років зі щорічним, як визначено, підтвердженням права на відстрочку. Зрозуміло, що право на відстрочку після досягнення дитиною віку старше трьох років виникає у випадку смерті матері (я, не дай Боже, лише цитую Закон) або передання дитини на виховання, проживання з батьком за рішенням суду.
Похожие вопросы:
17.01.15 22:41
Автор: Аліна
3 ответа
В якому випадку дають відстрочку від призову, якщо жінка інвалід і знаходиться на утриманні чоловіка?

В Конституції не знайшла детальної відповіді. Якщо я інвалід 3-ї групи по зору, встановлено причинний зв'язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи(група пожиттєво). Отримую соціальну пенсію,...

16.08.11 19:49
Автор: * Коля
1 ответ
відстрочка від армії

Мені 22 роки, закінчив ВУЗ і прийшла повістка в армію. У мене мати пенсіонер, батько помер,а рідна сестра перебуває в декретній відпустці по догляду за...

Захист прав споживачів

Доброго Дня! Купила в магазині товар за 120 грн. (Лосини )Їх не одягала, збережений зовнішній вигляд, етикетка. Прийшовши додому зрозуміла, що підходять мені.Я поїхала у...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: