09.09.18 15:10
Автор: Ніка
1 ответ

Піврічний контракт

Чоловік відслужив на строковій службі 13 місяців, у червні на чотирнадцятому місяці підписав контракт на пів року. З початку серпня поїхав у відрядження в ООС. Керівництво змусило написати рапорт про бажання продовжити контракт строком ще на пів року. Мотивували це тим, що два місяці контракту зараховуються як місяць строкової служби і за такою формою треба або продовжувати контракт або дослужувати строкову службу. Спілкувалась із знайомим, він теж після строчки служив пів року за контрактом, але після закінчення його дії, його демобілізували. То хто вирішує це питання і чи означає рапорт, написаний про бажання продовжити контракт автоматичне продовження цього контракту?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
10.09.18 19:56
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 8/ 0/ 0  Ответов: 696
Питання і складне, і багатоскладове – одним постом не обійтись (якщо в тому буде потреба).
1.Щодо взаємозаліку строків строкової служби та за контрактом. Відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12), ст.23:
1. Строки строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюються: … 18 місяців
2. Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні: …».
Іншими словами, по-перше, як для строкової служби, так і за контрактом передбачено один та один і той же вимір строку служби – «календарне обчислення»; по друге, ні даною ст.23, ні іншою нормою Закону не передбачено ні взаємозаліку строків служби цих видів служби, ні зазначеного у питанні відношення: 2 місяці служби по контракту за 1 місяць строкової служби. Про такий взаємозалік та яким документом він передбачений мені невідомо (не знайдено), а якщо він має місце, то суперечить наведеним нормам Закону, тобто до застосування підлягає Закон. Отже, інформація командування про існування взаємозаліку строків служби строкової та за контрактом суперечить, як я вважаю, Закону, є незаконною, а спонукання, примус Вашого чоловіка до продовження контракту з цим поясненням, обґрунтуванням – введення в оману, обманні дії командування. При тому, що «в календарному обчисленні» 13 місяців відслуги та 6 місяців початкового контракту складають 19 -перевищують 18 місяців, передбачених наведеною вище нормою Закону
Якщо без наведеного примусу та пояснення у чоловіка не було бажання та рішення продовжувати контракт, слід подати рапорт по команді на ім’я командира військової частини по відкликання свого рапорта про бажання продовжити контракт та відновити попередній строк контракту ( 6 місяців); з наведеним правовим обґрунтуванням, з викладенням застереження про звернення до військового прокурора та звернутись до прокурора у випадку відмови у рапорті (чи звернутись одночасно без попередження – на власний розсуд, зокрема, та до поради з поданням рапорту, взагалі).
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: