06.09.18 22:19
Автор: Ольга
5 ответов

звільнення

Доброго дня.Маю вислугу25,5років,живу в гуртожитку в/ч разом з сином,стою в черзі на квартиру.Хочу звільнитись.Але в нашій частині,якщо звільняєшся не за станом здоров'я,або по скороченню-виключають з черги на отримання житла на підставі якоїсь дерективи.Чи законно це,і куди звертатись в разі,якщо це трапиться(знаю,що одну родину,з вислугою32 роки виключили з черги)?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
08.09.18 15:36
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 8/ 0/ 0  Ответов: 701
Додатково дивився законодавство і маю повідомити про наступне (складав до Вашої другої відповіді).
Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2011-12):
«Стаття 12. Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями … Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.».
Наведена мною попередньо Інструкція:
«1.4. Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надається житло для постійного проживання.
Військовослужбовці, що перебували на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, до 1 січня 2005 року (набрання чинності Законом України від 24 червня 2004 року № 1865-IV “Про внесення змін до статті 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”), забезпечуються жилими приміщеннями для постійного проживання відповідно до раніше встановленого законодавством порядку - без врахування вислуги на військовій службі.»;
«2.17. Військовослужбовці, зараховані на квартирний облік після набрання чинності Законом України від 24 червня 2004 року № 1865-IV “Про внесення змін до статті 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, які мають вислугу на військовій службі менше ніж 20 років, у разі звільнення з військової служби за віком, станом здоров’я, а також у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів та неможливістю проходити військову службу, залишаються на цьому обліку до отримання жилого приміщення для постійного проживання.».
Іншими словами, Ви (із сином) маєте право на отримання для постійного проживання жилого приміщення. «Забезпечення жилими приміщеннями для постійного проживання» передбачено розд.IV Інструкції – дивіться та вивчайте розділ самостійно. Подавайте (одночасно з рапортом про звільнення) рапорт про надання жилого приміщення відповідно до умов та вимог Інструкції.
08.09.18 14:57
Автор вопроса: Ольга
Дякую за вичерпну відповідь,я в/с контрактноі служби,мій вік 46 років,тому ,відповідно до закону,маю право звільнитися і при цьому залишитись в черзі на житло
08.09.18 14:38
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 8/ 0/ 0  Ответов: 701
Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12):
ст.26 – «6. Військовослужбовці, які проходять кадрову військову службу, звільняються з військової служби на підставах:
1) у мирний час: … в) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
2) під час дії особливого періоду (крім періодів з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації): … б) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;»;
«Стаття 22. Граничний вік перебування на військовій службі
1. Граничний вік перебування на військовій службі встановлюється:
1) для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, - до 45 років;
2) для військовослужбовців молодшого офіцерського складу - до 45 років;
3) для військовослужбовців старшого офіцерського складу: майорів (капітанів 3 рангу), підполковників (капітанів 2 рангу) - до 50 років; полковників (капітанів 1 рангу) - до 55 років;
4) для військовослужбовців вищого офіцерського складу - до 60 років; …».

Отже, як витікає з наведених положень Закону, звільнення за віком і звільнення за вислугу років (призначення пенсії), є різні речі. З іншої сторони, якщо Ваш вік відповідає граничному віку, подавайте рапорт про звільнення з цієї підстави і тоді підлягає до виконання п.2.16. наведеної мною Інструкції.
08.09.18 13:36
Автор вопроса: Ольга
А те,що я маю право на пенсію не означає за віком?
07.09.18 19:18
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 8/ 0/ 0  Ответов: 701
«ІНСТРУКЦІЯ про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями» (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0024-12), розд. «ІІ. Облік військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов»:
«2.16. Військовослужбовці, які перебувають на обліку, під час звільнення з військової служби в запас або відставку за віком, станом здоров’я, а також у зв’язку з реформуванням ЗС України, зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі, залишаються (за їх бажанням) на обліку у військовій частині до одержання жилого приміщення з державного житлового фонду за останнім місцем проходження служби, а в разі розформування військової частини - у військовому комісаріаті і КЕВ (КЕЧ) району, на території обслуговування яких знаходилася розформована військова частина, та користуються правом позачергового одержання жилого приміщення. …
2.18. Військовослужбовці та особи, звільнені з військової служби, знімаються з обліку за місцем служби (за місцем звільнення з військової служби) у разі: … звільнення з військової служби за підставами, не зазначеними в абзаці першому пункту 2.16 цього розділу; …».

Тобто, запитані Вами дії зі зняття квартирного обліку є законними – вихід із ситуації полягає у звільненні зі служби з передбачених п.2.16 Інструкції підстав. Більш детально дивіться Інструкцію самостійно.
Похожие вопросы:
21.11.11 13:44
2 ответа
Звільнення приліквідації, якщо працівник на лікарняному

Я перебуваю на лікуванні,з 19 вересня 2011р. відкрито лікарняний лист,лікування триває до цього часу. Державна установа, у якій я працювала, ліквідується, мене звільнено з роботи,...

15.02.13 09:05
2 ответа
Звільнення

Моя мама працює перукарем, 30 років... Раніше це були "побуткомбінати" але в 90-ті ці підприємства були приватизовані. Згодом власники мінялися, та все ж працівники являлися...

22.02.16 13:12
Автор: Ніна
5 ответов
Звільнення з роботи

Доброго дня! Директор, неправдиво звинувачує мене у шахрайстві, погрожує. Я розуміючи, що далі працювати на нього не зможу, написала заяву про звільнення за власним бажанням....

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: