01.08.18 13:27
Автор: Валентина
4 ответа

Податкова соціальна пільга

Доброго дня!Я одинока мама двох неповнолітніх дітей (16 років та 6 років).Працюю по трудовому договору у Приватного підприємця.Ставка 0,75(2800).Чи маю я право на ПСП?Який податок повинен з мене зтягуватись?ПП вираховує з мене 555,50 грн.податку.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
15.08.18 13:49
Автор вопроса: Валентина
Жигальская Юлия, Мій ПП сама собі бухгалтер,я намагалась добитись правди з пииводу ПСП,а у результаті все залишилось як було,щей ПП обізлилась на мене...По її вині,я вже не одноразово втратила купу грошей,та їй байдуже в неї своє бачення на цю ситуацію ...
14.08.18 23:10
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 8/ 0/ 0  Ответов: 696
Жигальская Юлия, respect.
14.08.18 18:16
Специалист Жигальская Юлия
Отзывы: 2/ 0/ 0  Ответов: 116
Вітаю Валентино!
Я погоджуюсь з розрахунками коллеги щодо ПСП з єдиним нюансом:

ПСП нараховується тільки на ПДФО. Ані до ЄСВ, ані до ВЗ вона відношення не має.
ЄСВ - це витрати роботодавця. ЄСВ нараховується на Ваш дохід, а не утримується з нього. Відчуваєте різницю? З Вашої з/п вираховується ПДФО і ВЗ, ЄСВ ж нараховується на Вашу ставку з/п і сплачується роботодавцем окремо.

Тож оскільки ПСП перевищує розмір Вашого доходу, то ПДФО відповідно не сплачується. Утримується 42,00 грн ВЗ, а ЄСВ Ваш роботодавець сплачує за Вас окремо.
З цього, вирахування з Вашого доходу 2800 грн податку в розмірі 555,50 грн є безпідставним.

Не думаю, що таке обрахування є умислом Вашого роботодавця, можливо це помилка бухгалтера.
Моя компанія надає бухгалтерські послуги та може як перевірити правильність нарахування та сплати податків з метою попередження помилок, податкових перевірок, штрафів та приписів, так і забезпечити повне подальше бухгалтерське супроводження.
Мій номер 073-422-94-08. Передайте його Вашому роботодавцю. Я допоможу запобігти зайвим податковим переплатам та захистити Ваші права на отримання з/п в повному обсязі відповідно до законодавства.
02.08.18 19:23
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 8/ 0/ 0  Ответов: 696
Податковий кодекс України (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2755-17):
п.169.4.1. – «169.4.1. Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі, передбачених підпунктом 169.1.2 та підпунктами "а" і "б" підпункту 169.1.3 пункту 169.1 цієї статті, визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому цього підпункту, та відповідної кількості дітей.»

Для Вашого випадку розмір доходу для застосування пільги буде наступний: 1762х1.4=2466,8=2466грн.х2=4932грн. Отже, право на ПСП Ви маєте.

п.169.1. – «З урахуванням норм абзацу першого підпункту 169.4.1 пункту 169.4 цієї статті платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги:
169.1.1. у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, - для будь-якого платника податку;
169.1.3. у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 цього пункту, - для такого платника податку, який: … а) є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником - у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;…
169.3.1. У разі якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, зазначених у пункті 169.1 цієї статті, застосовується одна податкова соціальна пільга з підстави, що передбачає її найбільший розмір, за умови дотримання процедур, визначених підпунктом 169.4.1 пункту 169.4 цієї статті, крім випадку, передбаченого підпунктом "б" підпункту 169.1.3 пункту 169.1 цієї статті, податкова соціальна пільга за яким додається до пільги, визначеної підпунктом 169.1.2 цього пункту у разі, якщо особа утримує двох і більше дітей, у тому числі дитину-інваліда (дітей-інвалідів).».

Для Вашого випадку розмір ПСП складає: 1762/2=881грн. ПСП згідно підп.»а» п.169.1.3. (150%) складає: 881х3=2643х2=5286грн. Отже, Ваша ПСП перевищує розмір заробітної плати, тобто зарплата не підлягає оподаткуванню.

Крім податку на дохід із заробітної плати вираховується ЄСВ (єдиний соціальний внесок). Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2464-17/page), ст.8:
«5. Єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.».
«ІНСТРУКЦІЯ про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0508-15):
«III. База нарахування та розміри єдиного внеску
1. Єдиний внесок згідно із Законом для платників, зазначених у підпункті 1 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, щодо кожної застрахованої особи встановлюється в розмірі 22 відсотків на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.»

Тут я не вдаюсь до уточнення (грубо): 2800х0.22=616грн. Тобто за моїми підрахунками сума ЄСВ перевищує суму відрахувань із Вашої зарплати (555.50грн.) Можливо десь я помиляюсь. Зверніться до податкової інспекції. Це при тому, що відрахуванню ще підлягає військовий збір 1,5%.
Похожие вопросы:
20.09.12 00:02
1 ответ
Податкова соціальна пільга

Доброго вечора! Будь ласка, допоможіть розібратися. З 1 вересня мене було прийнято працювати в школу на 0.5 ставки (тиждень працюю, тиждень вихідна). Мій місячний оклад...

27.06.15 13:54
Автор: Ірина
3 ответа
податкова соціальна пільга - багатодітна сім"я

Добрий день . Дуже прошу про допомогу . Ситуація наступна : мій чоловік пенсіонер МВС - отримує пенсію 2960 грн . Я ФОП - мій...

09.10.12 14:36
Автор: Даниель А.
1 ответ
Податкова соціальна пільга

Доброго дня, відповідно до п.5 підрозділу 1 розділу ХХ Податкового кодексу України "Якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: