02.06.18 18:49
Автор: Віталій
1 ответ

Повернення або ремонт неякісного товару

28.05.18 р. в магазині була куплена дитяча іграшка - машинка на радіокеруванні. Магазин видав чек, але не видав гарантійний талон. В магазині іграшку перевірили і вона була робоча. В перший же день машинка одразу ж поламалась. Машинка не реагує на сигнали від пульта. Ніяких механічних пошкоджень на ній немає, дитина навіть не встигла нею погратись ... Прийняти на гарантійний ремонт або замінити її магазин відмовився, оскільки їх постачальник не забезпечує гарантійне обслуговування цього товару і зі слів продавця гарантії на цю іграшку немає..

1) У постанові Кабінету Міністрів України №231 від 16 березня 2017 http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/231-2017-%D0%BF
вказаний перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій.
В цьому переліку є пункт "іграшки на радіокеруванні"...

1) Чи правильно я розумію, що магазин не має права продавати такі іграшки без гарантії і має видавати гарантійний талон, а продавець ввів мене в оману заявивши про відсутність гарантії?

2) З іграшкою немає інструкції з експлуатації українською, лише англійською. Чи являється це порушенням?

3) Все що вказано про виробника це 1 стрічка: "Виробник Китай".
Немає інформації ні де саме , ні хто в Китаї її виготовив. Також відсутня інформація про імпортера. Чи являється порушенням таке маркування?

4) Чи законна моя вимога прийняти іграшку на гарантійний ремонт (якщо так, то якими мають бути мої дії)? Чи магазин діє в рамках законодавства і я дійсно не маю права на гарантію?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
08.06.18 16:15
Специалист Дудник Олег
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 9
ЗУ "Про захист прав споживачів"
ст. 7 ч. 5. Стосовно продукції, на яку гарантійні строки або строк придатності не встановлено, споживач має право пред'явити продавцю (виробнику, виконавцю) відповідні вимоги, якщо недоліки було виявлено протягом двох років, а стосовно об'єкта будівництва - не пізніше десяти років від дня передачі їх споживачеві.
Далі ст. 8:
1. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати:

1) пропорційного зменшення ціни;
2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;
3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

Крім того, можете вказати продавцю на порушення ним ст. 7 вказаного Закону та намірами звертатися до Служби захисту прав споживачів:
Продаж товарів, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, а також товарів, строк придатності яких минув, забороняється.
Похожие вопросы:
18.05.15 19:38
Автор: Тетяна
4 ответа
обмін неякісного товару

У вересні минулого року мені було придбано смартфон FLY (IQ4406 ERA nano 6, color White, IMEI 357835055087777) у м.Ужгород вул.Свободи, 40 ПП Орос. З березня...

06.05.18 15:53
Автор: Олена
5 ответов
Як повернути гроші за неякісний товар

Добрий день!!! Прошу допомоги. 26.04.2018 року через сайт магазину цитрус замовили відеореєстратор за 3724 грн. Забрираючи 30.04.2018 з відділення Нової Пошти, перевірили вміст посилки, коробка...

12.03.14 01:58
4 ответа
гарантийный ремонт

Здравствуйте,подарил супруге хороший смартфон,но через время вышла из строя камера,как правильно обратиться в магазин,чтобы не упустить нюансов,которые потом трудно будет проверить или доказать(сроки ремонта,замена аналогичным...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: