12.05.18 11:37
Автор: Юрий
1 ответ

Помогите пожалуйста решить задачу по семейному праву

Галкіна В.П. за час перебування в зареєстрованому шлюбі з Галкіним М.Н. придбала спальню "Мальва" вартістю 1800 доларів, телевізор "Оріон" - 200 доларів, холодильник "Арістон"- 600 доларів, набір меблів для кухні - 1400 доларів. Усього було зроблено покупок на суму 4000 доларів. Крім того гр. Галкіній В.П. особисто було подаровано фотоапарат та відеомагнітофон.

Галкін М.Н. одержав після смерті батька згідно із свідоцтвом про спадщину житловий будинок. У Галкіна є грошовий вклад на суму 1000 доларів, зроблений ним до вступу в шлюб. Галкіна звернулася до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу та поділ майна. В позовній заяві вона просила присудження їй половини майна, яке придбане під час шлюбу, включаючи грошовий вклад і житловий будинок.

Яке рішення прийме суд щодо поділу цього майна між подружжям?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
15.05.18 14:12
Специалист Цалцалко Ірина
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 112
Добрий день, Юрій!
Вам задачку в університеті задали? 
Суд поділить тільки те майно, яке придбано під час шлюбу, тобто телевізор, спальню, холодильник, набір меблів для кухні та фотоапарат.
Дружина не має жодного права на квартиру та вклад чоловіка, який був зроблений до вступу в шлюб.
Стаття 60. Підстави набуття права спільної сумісної власності подружжя
1. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
2. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Сімейний кодекс України:

Стаття 61. Об'єкти права спільної сумісної власності
1. Об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.
2. Об'єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя.
3. Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
4. Речі для професійних занять (музичні інструменти, оргтехніка, лікарське обладнання тощо), придбані за час шлюбу для одного з подружжя, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Стаття 62. Виникнення права спільної сумісної власності подружжя на майно, що належало дружині, чоловікові
1. Якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
2. Якщо один із подружжя своєю працею і (або) коштами брав участь в утриманні майна, належного другому з подружжя, в управлінні цим майном чи догляді за ним, то дохід (приплід, дивіденди), одержаний від цього майна, у разі спору за рішенням суду може бути визнаний об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Стаття 70. Розмір часток майна дружини та чоловіка при поділі майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя
1. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
2. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.
3. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

Ну а так, яке рішення прийме суд, залежить від адвокату однієї та іншої сторони, та від того, на скільки грамотно та обґрунтовано складена позивна заява, або відгук на неї Позивачем.

З Повагою, Ірина!
Похожие вопросы:
28.01.12 15:03
3 ответа
семейное право

Здравствуйте! Меня зовут Ольга. Я живу в Одессе. У меня к вам есть разные вопросы по международному семейному праву. Мне 52 года,я встретила мужчину гражданина...

Семейное право

скажите пожалуйста ставится ли штамп о разводе в новый паспорт при утере старого?

19.09.11 19:57
6 ответов
Семейное право

Что делать если бывший муж предоставил квитанции в исполнительную службу о том что я как будто-бы отказалась от выплаты задолжонности об алиментах в кассе, и...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: