01.05.18 11:07
Автор: Марина
3 ответа

Подают в суд

Сыну 4 года. Как-то он с улицы принёс домой чужую игрушку и не признавался где взял. У нас маленький закрытый двор, чужих нет, дети гуляют сами. А потом к нам пришла дама и заявила что мой сын грубо толкнул и отобрал игрушку у её дочери, так что девочка упала и щаплакала. Я извинилась и вернула игрушку, сын был наказан. Теперь эта женщина заявляет что из-за случая с игрушкой её дочь получила стресс и стала мочиться в кровать. И хочет подать на меня в суд. Есть свидетели. Может ли она у меня что-то отсудить?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
01.05.18 20:01
Специалист Цалцалко Ірина
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 106
Для ознакомления: http://rivne.legalaid.gov.ua/ua/pravovi-konsultatsii/yaka-vidpovidalnist-zahrozhuie-batkam-za-nenalezhne-vykhovannia-ditei_2000

Вот что-то мне подсказывает, что Вы не попадаете ни под одну из этих статей. Тем более, чтоб доказать что-то подобное, как минимум, Ваша семья должна стоять на учете у Органов опеки и попечительства Вашего района (это я уже Вам говорю из практики работы в суде)

Останніми роками в Україні почастішали випадки неналежного виховання батьками своїх дітей. Ця проблема набула масового поширення, а це спричиняє збільшення випусків телевізійних програм, присвячених вихованню дітей, семінарів та інших виховних заходів.

Детальніше щодо адміністративної та кримінальної відповідальності батьків за неналежне виховання дітей консультують фахівці Сарненського місцевого центру.

Права та обов’язки батьків щодо виховання дітей закріплені в Конституції України, Сімейному кодексі України, Законі України «Про охорону дитинства». Правова регламентація прав та обов’язків батьків передбачає покладення на кожного з них однакової відповідальності за виховання, навчання і розвиток дитини.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про охорону дитинства» (далі Закон) дитиною вважається особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

Закон передбачає, що виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини.

Відповідальність щодо виховання дітей покладена на обох батьків, незалежно від того проживають вони разом чи окремо, оскільки обов’язок здійснювати належне виховання та нагляд за малолітнім є рівним для обох з них.

Тому неналежне виховання малолітнього – це правопорушення батьків і, як наслідок, настання відповідальності.

Законодавство передбачає відповідальність батьків за неналежне виховання дітей.

Стаття 184 КУпАП передбачає, що ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Але батьки несуть адміністративну відповідальність не лише за неналежне виховання дітей. Так, стаття 180 КУпАП встановлює, що доведення неповнолітнього до стану сп’яніння батьками неповнолітнього, особами, які їх замінюють, або іншими особами тягне за собою накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 166 КК України передбачає, що злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків з догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням волі терміном від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий термін.

1

Під неналежним вихованням варто розуміти свідомі дії та вчинки повнолітніх осіб (у цьому випадку батьків), які сприяли вчиненню їхньою малолітньою дитиною правопорушення. Тобто до моменту заподіяння шкоди, навіть якщо діяння неповнолітніх осіб були і неправомірними, у випадку відсутності скарг та претензій відповідальність не настає.

Крім того, наслідком невиконання батьками свої обов’язків може стати позбавлення батьківських прав.

Окрім відповідальності за неналежне виховання дітей, Кримінальний кодекс України містить статті, які також передбачають відповідальність батьків та осіб, що їх замінюють за різні види злочинів проти дітей: ст. 150-1 «Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом», стаття 155 «Статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості», стаття 156 «Розбещення неповнолітніх», стаття 164 Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей», стаття 167 «Зловживання опікунськими правами», стаття 304 «Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність», стаття 323 «Спонукання неповнолітніх до застосування допінгу».

Крім того, наслідком невиконання батьками свої обов'язків може стати позбавлення батьківських прав.
01.05.18 19:53
Специалист Цалцалко Ірина
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 106
Добрый день, Марина!
В суд, конечно, Ваша соседка подать может, заплатить судебный сбор в размере 704,80 коп. Это ее право. А если она еще и материальный ущерб поставит колоссальный, тогда судебный сбор может быть еще больше!
Но вот как написал коллега, спор не увенчается успехом. Зато суд повеселит Ваша соседка!

Обращайтесь за консультациями:
0999500811
[email protected]

C Уважением, Ирина!
01.05.18 11:19
Специалист Касьянов Николай
Отзывы: 474/ 15/ 34  Ответов: 20733
Здравствуйте, Марина.
Это чистой воды афера.
Такой иск в Украине судебной перспективы не имеет.
При вашем желании, за умеренную плату могу пояснить подробно.
Похожие вопросы:
10.01.14 21:08
1 ответ
В какой суд подать виндикационный иск?

Квартира была продана сторгов. Суд признал торги недействительными и судья указал на необходимость подачи исцом виндикационного иска. В какой суд подать этот иск?

Раздел: Недвижимость
18.08.11 18:00
Автор: Анна
2 ответа
отмена решения третейского суда

Подскажите пожалуйста. Я оспариваю решение третейского суда о взыскании задолженности, подала заяву в суд, мне прслали ухвалу про исправление недоліков, в частности неуплату госпошлині и...

31.01.15 12:59
Автор: Олександр / вопрос с сайта infoportal.pp.ua
2 ответа
Хто має бути відповідач: юридична особа - суд, голова суду чи керівник апарату суду?

З суду не своєчасно (після спливу терміну на оскарження) і без належного поштового оформлення (відсутнє повідомлення про вручення) надіслали рішення суду. На скаргу відповіли просторова,...

Раздел: Другое
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: