12.02.18 14:50
Автор: Олег
1 ответ

Звільнення працівника по реорганізації

Добрий день.
Я працюю на посаді начальника відділу в установі яка має статус юридичної особи. У нас відбувається реорганізація шляхом припинення юридичної особи з подальшим правонаступництвом на базі якої створюється філія. Відділ кадрів знаходиться у юридичної особи до складу якої в подальшому увійде філія.
Наказом правонаступника мене повідомили про звільнення з роботи за п. 1 ст. 40 КЗпП (у зв’язку з реорганізацією) і запропонували мені перейти за моїм бажанням на іншу посаду.
Затверджений новий штатний розпис філії в якій є посада начальника відділу (тобто аналогічна тій на якій я працюю. Посада вакантна), однак мені запропонували нижчу посаду (провідного фахівця) у іншій філії (інший населений пункт) з меншим розміром оплати праці, від якої я відмовився.
Підскажіть будь-ласка чи правомірно пропонують мені іншу посаду, якщо є вільна посада аналогічна тій на якій я працюю, і чи правомірне буде звільнення за п. 1 ст. 40 КЗпП, які шанси на поновленні на роботі?
Дякую.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
13.02.18 22:58
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 6/ 0/ 0  Ответов: 529
ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ П О С Т А Н О В А N9 від 06.11.92
«Про практику розгляду судами трудових спорів»
(http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0009700-92/page):
«19. Розглядаючи трудові спори, пов'язані зі звільненням за
п.1 ст.40 КЗпП, суди зобов'язані з'ясувати, чи дійсно у
відповідача мали місце зміни в організації виробництва і праці,
зокрема, ліквідація, реорганізація або перепрофілювання
підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або
штату працівників, чи додержано власником або уповноваженим ним
органом норм законодавства, що регулюють вивільнення працівника,
які є докази щодо змін в організації виробництва і праці, про те,
що працівник відмовився від переведення на іншу роботу або що
власник або уповноважений ним орган не мав можливості перевести
працівника з його згоди на іншу роботу на тому ж підприємстві, в
установі, організації, чи не користувався вивільнюваний працівник
переважним правом на залишення на роботі та чи попереджувався він
за 2 місяці про наступне вивільнення.
У випадках зміни власника підприємства (установи,
організації) чи його реорганізації (злиття з іншим підприємством,
приєднання до іншого підприємства, поділу підприємства, виділення
з нього одного або кількох нових підприємств, перетворення одного
підприємства в інше, наприклад, державного підприємства в орендне
підприємство або підприємства в господарське товариство) дія
трудового договору працівника продовжується (ч.3 ст.36 КЗпП в
редакції від 19 січня 1995 року). При реорганізації підприємства
або при його перепрофілюванні звільнення за п.1 ст.40 КЗпП може
мати місце, якщо це супроводжується скороченням чисельності або
штату працівників, змінами у їх складі за посадами, спеціальністю,
кваліфікацією, професіями. Працівник, який був незаконно
звільнений до реорганізації, поновлюється на роботі в тому
підприємстві, де збереглося його попереднє місце роботи.".

Як кажуть, коментарі зайві.
Схожі питання:
Звільнення з роботи

В організації 5 бухгалтерів 1 людина цивільна на цивільній посаді з уладеним договором на постійну роботу але без освіти (3-місячні курси) 4 людини цивільних на...

04.06.16 09:45
Автор: Тетяна
2 відповіді
Чи мають право звільнити з роботи висококваліфіцірованного науковця (доктора наук) інваліда 3 групи час реорганізації установи

Чи мають право звільнити з роботи висококваліфіцірованного науковця (доктора наук) під час реорганізації установи і наявності контракту, інваліда 3 групи. В яких випадках відбувається звільнення...

12.11.14 13:22
Автор: Оксана
1 відповідь
Вихід з декрету після реорганізації підприємства

Добрий день! Я в декретній відпустці. На підприємстві відбулась реорганізація і звільнення відділу, в якому я працювала. Після виходу з декрету мені повинні надати місце...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: