16.12.17 12:22
Автор: Людмила
9 ответов

Звільнення з роботи

Добрий день. У мене така ситуація: у серпні я пішла на лікарняний у зв'язку з вагітністю та пологами, а у вересні вийшов на роботу основний працівник. Після закінчення лікарняного, мене мають право звільнити?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
17.12.17 17:23
Специалист Ирина ***
Отзывы: 5/ 0/ 1  Ответов: 447
Специалист Богданов Никита (17.12.17 13:41) написал:
У даному випадку строковий трудовий договір не трансформується у безстроковий, оскільки після закінчення його строку мала місце вимога роботодавця щодо припинення трудового договору. Вимога може бути оформлена в довільній формі.
и где в вопросе Натальи вы увидели вимогу роботодавця у довильний форми? Работодатель ее проспал.
17.12.17 13:44
Специалист Богданов Никита
Отзывы: 4/ 0/ 0  Ответов: 258
Людмила, Статтею 181 КЗпП та статтями 18, 20 Закону «Про відпустки» встановлено порядок надання матері дитини або іншим особам, які фактично доглядатимуть за дитиною, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Зокрема передбачено, що для оформлення такої відпустки мати дитини або особа, яка фактично доглядає за дитиною, має подати:

- письмову заяву на ім’я власника або уповноваженого ним органу;

- копію свідоцтва про народження дитини (для підтвердження віку дитини).

Особа, яка фактично доглядає за дитиною, крім зазначених документів, повинна надати:

- довідку з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона стала до роботи до закінчення цієї відпустки;

- а також довідку органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання матері про припинення їй виплати допомоги по догляду за дитиною (із зазначенням дати).

Надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформляється наказом (розпорядженням) власника.

Особа, яка фактично доглядає за дитиною, може оформити таку відпустку як безпосередньо після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, так і в будь-який інший час, може на свій розсуд неодноразово переривати відпустку, а потім знову її оформляти. Для цього потрібно подати відповідну письмову заяву на ім’я власника, де зазначити строк, на який оформляється відпустка. Однак в усіх випадках відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку розпочинається з дати, зазначеної в заяві про її надання. Закінчується дана відпустка в день виповнення дитині трьох років й жінка має стати до роботи наступного дня (лист Міністерства праці та соціальної політики України (далі ― Мінпраці) від 22 листопада 2010 р. № 235/06/186-10). Переривання і оформлення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку кожного разу здійснюється на підставі наказу (розпорядження) власника.
17.12.17 13:41
Специалист Богданов Никита
Отзывы: 4/ 0/ 0  Ответов: 258
Людмила, у вас строковий трудовий договір до виходу основного працівника. В наказі про ваше призначення повинен був вказаний строк договору!
Наприклад, строковий трудовий договір, укладений на час перебування основної працівниці у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, може бути продовжений на час її перебування у відпустці для догляду за дитиною. Для цього працівник, прийнятий за строковим трудовим договором, має написати заяву, на підставі якої видається відповідний наказ. У наказі зазначається підстава продовження строку трудового договору та зазначається його новий строк.
У листі Мінпраці та соцполітики України від 1 березня 2010 р. № 39/06/186-10 містяться роз’яснення щодо звільнення жінок, зазначених у частині третій статті 184 КЗпП. Зокрема, в ньому зазначено, що розрив у часі між звільненням за пунктом 2 статті 36 КЗпП та працевлаштуванням в даному випадку не допускається. Однак відносини між роботодавцем та працівницею з дня закінчення строку трудового договору мають суттєву специфіку. Передбачено збереження за жінкою на час працевлаштування середньої заробітної плати, але не більше ніж на три місяці «з дня закінчення строку трудового договору», а не з дня звільнення. Отже, на думку фахівців Мінпраці та соцполітики, формулювання «з дня закінчення строку трудового договору» не дає роботодавцю права звільнити жінку. Він має тільки її попередити, що після закінчення строку трудового договору вона не буде допущена до роботи і що на період пошуку підходящої роботи вона може перебувати вдома й має з’явитися на підприємство, коли буде можливість її працевлаштувати для продовження роботи (в разі працевлаштування на цьому підприємстві) або для отримання трудової книжки та розрахунку по заробітній платі (в разі працевлаштування на іншому підприємстві).

Якщо працівниця відмовилась від працевлаштування за спеціальністю без поважних причин, її може бути звільнено з роботи на підставі пункту 2 статті 36 КЗпП, незважаючи на те що після закінчення строку трудового договору минуло два, три місяці або більше часу. У даному випадку строковий трудовий договір не трансформується у безстроковий, оскільки після закінчення його строку мала місце вимога роботодавця щодо припинення трудового договору. Вимога може бути оформлена в довільній формі.
17.12.17 12:40
Автор вопроса: Людмила
А скільки мені потрібно попрацювати,щоб потім взяти відпустку по догляду за дитиною віком до трьох років??
17.12.17 11:39
Специалист Ирина ***
Отзывы: 5/ 0/ 1  Ответов: 447
Людмила, вам неправильно ответили. На основании ст.39-1 КЗОТа вы стали постоянным работником.
Ваш вопрос к договорному праву не относится, это трудовые отношения.
17.12.17 05:27
Автор вопроса: Людмила
А який період я можу працювати,а потім взяти відпустку по догляду за дитиною?
16.12.17 17:04
Специалист Богданов Никита
Отзывы: 4/ 0/ 0  Ответов: 258
Людмила, значит после выхода с больничного вас обязаны предупредить об этом и уволить
16.12.17 17:02
Автор вопроса: Людмила
Дякую за відповідь. В наказі записано що я працюю до виходу основного працівника.
16.12.17 12:30
Специалист Богданов Никита
Отзывы: 4/ 0/ 0  Ответов: 258
з вами був укладений строковий трудовий договір?
Якщо закінчиться трудовий договір, то мають право звільнити, але після того, як ви вийдете з лікарняного
Схожі питання:
Звільнення приліквідації, якщо працівник на лікарняному

Я перебуваю на лікуванні,з 19 вересня 2011р. відкрито лікарняний лист,лікування триває до цього часу. Державна установа, у якій я працювала, ліквідується, мене звільнено з роботи,...

15.08.12 12:21
4 відповіді
Звільнення з роботи

Доброго дня!Допоможіть будь ласка! Мій чоловік доцент кафедри в одному з вузів.Під час святкування дня народження,він випивши багато спиртного почав обзивати сусідів і гостей.Адміністрація вузу...

Звільнення з роботи

Доброго дня, 9 місяців тому я закінчила Білоцерківський медичний коледж за спеціальністю фельдшер. Нам був наданий вибір роботи, прийшли накази, де ми вибирали місце роботи....

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: