18.10.17 22:21
Автор: Maks
2 ответа

Права на дитину

Доброго дня.
В мене така ситуація.
Ми жили разом з моєю дівчиною близько пів року але не одружені вона завагітніла і ми через деякий час розійшлися.Для неї Через три місяці народжувати,а мені сказала що ніяких прав на дитину я мати небуду і бачити теж
Але я невідмовляюся від дитини просто ми разом жити не будемо.
Що порадите?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
20.10.17 13:05
Специалист Матвіїв Єлизавета
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 59
Доброго дня.
Будь-який спір найкраще вирішувати в позасудовому порядку, шляхом переговорів. Найгостріше це відчувається в сімейних відносинах, оскільки зачіпається особисте, сім"я, діти - саме важливе для більшості людей. Якщо ж досягти компромісу не вдається, слід звертатись за сторонньою допомогою, допомогою медіатора, а можливо й вирішувати питання в суді. Тому наводжу норми Сімейного кодексу України, які допоможуть Вам зорієнтуватися в правовому регулюванні поставленого Вами питання.
Сімейний кодекс України
Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається:
1) за заявою матері та батька дитини;
{Пункт 2 частини другої статті 125 виключено на підставі Закону № 2398-VI від 01.07.2010}
3) за рішенням суду,
- ч. 2 ст. 125 СК України
Тобто, має бути або спільна заява матері і батька, або рішення суду.
В разі визначення походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою, така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану - ч. 1 ст. 126 СК України
Якщо мати дитини не бажає подавати визнавати Вас батьком дитини, Ви можете визнати своє батьківсто за допомогою рішення суду. При чому позов про визнання батьківства може бути подано як до, так і після народження дитини. Для уникнення небажаних ризиків для дитини краще робити тест на ДНК після народження дитини.
Щодо прав батьків (звичайно, необхідно набути статус батька).
Відповідно до ч. 1 ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
- ч. 2 ст. 141 СК України
Так само і діти мають рівні права та обов'язки щодо батьків, незалежно від того, чи перебували їхні батьки у шлюбі між собою - ст. 142 СК України.
Ім'я дитини визначається за згодою батьків ч. 1 ст. 146 СК України.
Ім'я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір'ю дитини.
Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки та піклування або судом - ч. 3 ст. 146 СК України.
По батькові дитини визначається за іменем батька - ч. 1 ст. 147 СК України. В разі визнання батьківства до народження дитини, в т.ч. за рішенням суду, дитина носитиме Ваше по батькові, якщо ні, то по-батькові визначатиметься за іменем особи, яку мати дитини назве батьком, або ж буде прочерк, якщо нікого не назве.
Ст.151 СК Украни регламентує права батьків щодо виховання дитини. Так, батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини. Батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.
Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом - ст. 153 СК України
Питання виховання дитини вирішується батьками спільно - ч. 1 ст. 157 СК України.
Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.
- ч. 2 ст. 157 СК України
Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини - ч. 3 ст. 157 СК України.
Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню - ч. 4 ст. 157 СК України.
В разі, якщо Ви не маєте намір проживати спільною сім"єю з матір"ю та дитиною Договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов"язків, сплати аліментів міг би в найбільш простий і відносно недорогий спосіб вирішити питання здійснення Вами прав і обов"язків батька по вихованню дитини, Вашої участі у її(дитини) житті.
Якщо ж все таки наявний спір, згідно ст. 158 СК України за заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.
Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини - ч. 2 ст. 158 СК України.
Вищенаведений перелік прав і обов"язків батьків не є вичерпним.
Сподіваюсь, Ви зможете досягти згоди з матір"ю Вашої дитини щодо Вашої участі у її (дитини) вихованні, адже дитині, в майбутньому, це дуже необхідно.

В разі виникнення питань - звертайтесь!

http://advocate.matviiv.com
18.10.17 23:05
Специалист Черныш Ксения
Отзывы: 4/ 0/ 0  Ответов: 126
Посоветую договориться, попытайтесь, так будет проще, скажите, что вы все равно через суд докажите что ребенок ваш, хотите участвовать в его жизни. У вашей девушки беременные эмоции, поэтому попробуйте по хорошему в первую очередь. Если нет, тогда через суд
Похожие вопросы:
10.10.17 11:43
Автор: хорешко
2 ответа
Чи має право дитина УБД на безоплатне навчання у ВНЗ?

Чи має право дитина УБД на безоплатне навчання у ВНЗ? якими законами це регламентовано чи це мертва норма?

06.02.17 23:26
Автор: Наталия
11 ответов
Добрий вечір. Підскажіть, будь ласка, які має права батько на дитину.

Добрий вечір. Підскажіть, будь ласка, які має права батько на дитину, якщо дитина народилася в громадянському шлюбі. Мати дитини не дозволяє батьку відвідувати дитину, приймати...

07.07.11 09:32
2 ответа
Жінка хоче розвистися з чоловіком .мають дитину але дитина не відшлюбу і нечоловіка дитині немає року що робити неживуть разом півроку

Жінка хоче розвистися з чоловіком .мають дитину але дитина не відшлюбу і нечоловіка дитині немає року що робити неживуть разом півроку

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: