18.10.17 18:50
Автор: Ирина
3 ответа

место жительства ребенка 14 лет

Развожусь с мужем. Сыну 14, трудный возраст, и он хочет остаться с отцом. Просто потому, что отец не контролирует его, все ему разрешает, дает деньги без вопросов, в отличие от меня. Но делает он это не от любви к сыну, а просто чтобы отделаться, ему в принципе все равно. И он хочет что бы сын жил с ним, только затем, чтобы унизить меня взысканием алиментов. А так ребенок ему не нужен. Сын еще этого не видит и не понимает, он как любой подросток, ищет место, где больше свободы.
По закону, с 14 лет ребенок сам выбирает место проживания. А есть ли какие-то исключения? Может ли суд выйти за рамки семейного кодекса, и в виде исключения, оставить его со мной, вопреки его выбору?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
20.10.17 10:45
Специалист Матвіїв Єлизавета
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 59
Доброго дня.
Наведу статті Сімейного кодексу, якими слід керуватися.
Стаття 160. Право батьків на визначення місця проживання дитини
1. Місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.
2. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.
3. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.

Стаття 161. Спір між матір'ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини
1. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.
2. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.
Стаття 171. Врахування думки дитини при вирішенні питань, що стосуються її життя
1. Дитина має право на те, щоб бути вислуханою батьками, іншими членами сім'ї, посадовими особами з питань, що стосуються її особисто, а також питань сім'ї.
2. Дитина, яка може висловити свою думку, має бути вислухана при вирішенні між батьками, іншими особами спору щодо її виховання, місця проживання, у тому числі при вирішенні спору про позбавлення батьківських прав, поновлення батьківських прав, а також спору щодо управління її майном.
3. Суд має право постановити рішення всупереч думці дитини, якщо цього вимагають її інтереси.
Таким чином, якщо Ви доведете, що проживання дитини з батьком суперечить інтересам дитини, суд може визначити місце проживання дитини з Вами. Для цього, перш за все слід звернутися в орган опіки і піклування(службу у справах дітей), викласти всі обставини ( в письмовому вигляді), просити надати висновок. В подальшому цей орган нелбхідно залучити як третю сторону. Заручіться показами свідків, які підтвердять, що батько дитини практично не приймає участі у його вихованні. Можливо, в школу не ходить, можливо, до лікарів не водить, можливо, дитина ходить на гуртки, секції, курси, де батька не бачили жодного разу. Погоджуюся з юристами: з дитиною потрібно розмовляти і довести, що з Вами йому буде краще і проживання з матір"ю не перешкоджає спілкуванню з батьком, якщо батько реально, а не на словах бажає приймати участь у вихованні дитини. Головне в цьому питанні - це інтереси дитини.
В разі виникнення питань - звертайтесь.

http://advocate.matviiv.com
19.10.17 14:40
Специалист Касьянов Николай
Отзывы: 471/ 15/ 33  Ответов: 20571
Ирина.
Сын должен сам понять, силой или решением суда тут проблему не решить.
18.10.17 19:55
Специалист Черныш Ксения
Отзывы: 4/ 0/ 0  Ответов: 126
Трудно вам конечно, в суде необходимо будет доказать, что отец ребенком не интересуется, не занимается, если бы он злоупотреблял спиртными напитками, есть такое? Негативно влияет на ребенка, ведет аморальный способ жизни в таких случаях можно добиться хоть что-то. Может быть Вам стоит обратиться к психологу, пусть проведут беседы с ребенком, объяснят по поводу ограничений с вашей стороны, что это для него лучше...
Похожие вопросы:
01.02.12 18:31
3 ответа
Сроки регистрации по месту жительства/прописки новорожденного

Подскажите в какие сроки определенные (установленные) законом нужно зарегистрировать по месту жительства (раньше было - прописать)новорожденного, и какие документы и действия для этого необходимы? Родители...

20.09.17 07:36
Автор: Диана
1 ответ
Регистрация по месту жительства и субсидия

Здравствуйте.В июне 2017 г. мною куплена квартира стоимостью более 50000 гр.Я не зарегистрировалась по месту жительства.Смогу ли я зарегистрировать дочь с детьми не будучи зарегистрированной...

12.09.14 17:53
6 ответов
Регистрация ребёнка по месту жительства

Добрый день! Подскажите пожалуйста может ли ребёнок 11 лет быть приписан отдельно от родителей, если ссылаться на Гражданский кодекс ст.29 п.3 "...якщо інше місце проживання...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: