14.10.17 16:52
4 ответа

увольнение

Могу ли я уволиться по соглашению сторон без отработки 14 дней на основании смены места жительства, а также уведомить работодателя чз почту ценным письмом?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
17.10.17 12:13
Специалист Матвіїв Єлизавета
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 59
Доброго дня.
Для уникнення непорозумінь щодо правильності наданою мною консультації наводжу, буквально, відповідну ст. 36 КЗпП України із виділенням конкретного пункту.
Стаття 36. Підстави припинення трудового договору

Підставами припинення трудового договору є:

1) угода сторін;

2) закінчення строку (пункти 2 і 3 статті 23), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення;

3) призов або вступ працівника або власника - фізичної особи на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу, крім випадків, коли за працівником зберігаються місце роботи, посада відповідно до частин третьої та четвертої статті 119 цього Кодексу;

4) розірвання трудового договору з ініціативи працівника (статті 38, 39), з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (статті 40, 41) або на вимогу профспілкового чи іншого уповноваженого на представництво трудовим колективом органу (стаття 45);

5) переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду;

6) відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці;

7) набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням) до позбавлення волі або до іншого покарання, яке виключає можливість продовження даної роботи;

7-1) укладення трудового договору (контракту), всупереч вимогам Закону України "Про запобігання корупції", встановленим для осіб, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом року з дня її припинення;

7-2) з підстав, передбачених Законом України "Про очищення влади";

8) підстави, передбачені контрактом;

9) підстави, передбачені іншими законами.
надалі містяться частини ст. 36 КЗпП України, які не наводжу.

В надіній мною консультації зазначено положення ст. 38 КЗпП України, згідно якої: У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Таким чином, якщо працівник подає заяву про звільнення посилаючись на ст. 38 КЗпП України у зв"язку із переїздом, роботодавець зобов"язаний звільнити його у зв"язку із поданою заявою на підставі п. 4 ч. 1 ст. 36 КЗпП України навіть в день подання такої заяви, якщо про це просить працівник. Таким чином, якщо в дата подання заяви і дата звільнення співпадають, відпрацювання не буде.
Також в наданій консультації я написала, що факт переїзду потрібно підтвердити.
Вважаю, що надана консультація обгрунтована нормами закону та нею надано відповідь на поставлене питання.
Оцінку наданим іншими спеціалістами консультаціям я не надаю.

http://advocate.matviiv.com
16.10.17 11:00
Специалист Ирина ***
Отзывы: 4/ 0/ 1  Ответов: 368
Специалист Матвіїв Єлизавета (15.10.17 20:27) написал:
Доброго вечора.
Ви маєте право звільнитися на підставі ч. 4 п. 1 ст. 36 КЗпП України, який регламентує розірвання трудового договору з ініціативи працівника. В такому разі Ви досягнете бажаного, а саме, розірвання трудового договору без відпрацювання 14 днів.
ст. 36 не регламентирует расторжение ТД по инициативе работника. Его регламентируют статьи 38 и 39 КЗОТ. Матвіїв Єлизавета, в ч. 4 ст. 36 КЗОТа нет пункта 1. И "про вiдпрацювання" в КЗОТе не написано.
Ольга, Николай вам ответил по сути. Если желаете уволиться по собственному желанию в связи с переездом без 2-недельного предупреждения, должны документально подтвердить переезд.
15.10.17 20:27
Специалист Матвіїв Єлизавета
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 59
Доброго вечора.
Ви маєте право звільнитися на підставі ч. 4 п. 1 ст. 36 КЗпП України, який регламентує розірвання трудового договору з ініціативи працівника. В такому разі Ви досягнете бажаного, а саме, розірвання трудового договору без відпрацювання 14 днів.
Згідно ст. 38 КЗпП України:
"Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Таким чином, в заяві про звільнення Ви зазначаєте бажану дату такого звільнення. До заяви потрібно надати підтвердження переїзду на нове місце проживання.
Заява може бути надіслана поштою. Рекомендую надсилати цінним листом з описом вкладень (з доставкою).
Також прошу врахувати, що в день звільнення Вам повинні видати трудову книгу. Якщо не маєте можливості забрати особисто, то в заяві на звільнення необхідно це зазначити і попросити надіслати Вам трудову книгу поштою на конкретну адресу.
В разі, якщо у Вас виникатимуть питання - звертайтесь!

http://advocate.matviiv.com
14.10.17 17:26
Специалист Касьянов Николай
Отзывы: 471/ 15/ 33  Ответов: 20571
Здравствуйте, Ольга.
Нет, т к. для увольнения по соглашению сторон необходимо такое соглашение. Желание двух сторон трудового договора.
Похожие вопросы:
27.08.14 16:49
Автор: Анна
1 ответ
Формулировка основания при увольнении

Доброго времени. Я хочу уволится по согласованию сторон, а директор против, настаивает по собственному желанию. Увольняюсь в связи с болезнью ребенка и переездом в другой...

23.07.11 16:01
1 ответ
увольнение с работы

Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, на чье имя мне необходимо написать заявление об увольнении, если в данный момент я - исполняющая обязанности заведующей детским садом ( а...

Раздел: Другое
Незаконное увольнение

Добрый день! Моя супруга более 2 лет работает в А-банке(ПриватБанк). Месяц назад, якобы в случайном порядке, без объяснений ее в добровольно-принудительном вызывают на идиотско-унизительную процедуру...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: