13.10.17 14:46
Автор: Илона
1 ответ

отмена отцовства

Я вышла замуж, будучи беременной от другого мужчины, который уехал на заработки и пропал без вести. Муж знал об этом. Когда сын родился, его записали на мужа. Сейчас ему 4 года, и мы с мужем уже не живем вместе. Я взыскала алименты, но он уклоняется. Мотивирует тем, что это не его ребенок, но и подавать в суд на отмену отцовства не собирается.
Имею ли я право подать в суд иск об отмене его отцовства, чтобы стать матерью-одиночкой? Мой сын действительно не его ребенок, экспертиза это покажет.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
14.10.17 00:40
Специалист Матвіїв Єлизавета
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 55
Доброго вечора.
Відповідно до ст. 138 Сімейного кодексу України:
Стаття 138. Право матері дитини на оспорювання батьківства свого чоловіка
1. Жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини.
{Частина перша статті 138 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3497-IV від 23.02.2006}
2. Вимога матері про виключення запису про її чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини може бути задоволена лише у разі подання іншою особою заяви про своє батьківство.
Частину третю цієї статті не наводжу, оскільки у Вашому випадку Ви не зможете подати відповідний позов якщо інша особа не заявить про своє батьківство.
Можливо, Вам буде цікаво наступне.
По перше, оскільки у Вас є рішення про стягнення аліментів, то колишній чоловік, записаний батьком дитини, зобов"язаний сплачувати аліменти. Якщо не виконує обов"язок по сплаті аліментів самостійно Ви можете звернутися ворган ДВС із заявою про примумове стягнення аліментів. Тим більше, що колишній чоловік не бажає подати позов про оспорювання свого батьківства, а отже, не бажає відмовитись від свого батьківства.
По-друге, Вам слід також знати положення ч. 5 ст. 136 СК України:
"Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу."
Тобто, навіть якщо б Ваш колишній чоловік вирішив оспорити своє батьківство, суд повинен був би відмовити в задоволенні такого позову при доведенні Вами факту обізнаності Вашого чоловіка при реєстрації народження дитини, що він таким не являється.
Сподіваюсь, ця консультація допоможе Вам: Ви маєте і моральне, і законне право на одержання аліментів на дитину, однак самостійно оспорити батьківство свого колишнього чоловіка без подання іншим чоловіком заяви про визнання батьківства не можете.

http://advocate.matviiv.com
Похожие вопросы:
04.08.11 09:49
Автор: Александр
10 ответов
оспаривание отцовства

скажите, пожалуйста, если ребенок совершеннолетний, можно ли через суд подать иск на ребенка на проведение экспертизы ДНК с целью установления (в данном случае опровержения) моего...

01.09.11 11:23
2 ответа
Установление отцовства для получения наследства

Здравствуйте, Меня зовут Елена. Мне 20 лет. Мои родители не были женаты, когда я родилась. В моем свидетельстве о рождении стоит папино имя и отчество,...

Раздел: Наследство
23.10.11 21:23
Автор: Наталия
1 ответ
установление отцовства

Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, ребенку 2 года, при регистрации отец записан со слов мамы и получает пособие как мать-одиночка. Отец умер пол-года назад. Можно ли подать...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: