12.10.17 14:18
Автор: Андрій
1 ответ

Звільнення з військової служби

Доброго дня.
Згідно с ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" Статті 8 частини 2" можно зробити висновок, що "Військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу) не можуть бути звільнені з військової служби до набуття права на пенсію за вислугу років, крім випадків, коли їхня служба припиняється (розривається) ...... за власним бажанням... ...".
Я прохожу військову службу за контрактом 5 років після закінчення вищого військового навчального закладу. Пройшло 1,5 роки. Зараз маю намір звільнитися з військової служби з відшкодуванням коштів за навчання за власним бажанням. За сімейними обставинами підстав не маю.
Можу я це зробити на основі вищесказаного пункту?
Дякую.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
14.10.17 02:22
Специалист Матвіїв Єлизавета
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 59
Доброго вечора.
Оскільки Ви проходите військову службу за контрактом, то саме контрактом і передбачені підстави його дострокового розірвання. Якщо у Вас є підстава для дострокового розірвання контракту, то потрібно подати рапорт (в двох примірниках, другий примірник з відміткою про його подання командуванню залишається у Вас).
Як свідчить практика, Вам можуть відмовити і у прийнятті рапорта, і у його задоволенні. В такому разі, можливо, доведеться відстоювати своє право в суді, тому потрібно збирати докази, якими ви зможете доводити наявність підстав дострокового розірвання контракту.
Що стосується ч.2.ст. 8 ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", то тут говориться про соціальний захист військовослуюбовців, а саме мається на увазі, шо військогослужбовця не може бути звільнено, це є його соціальна гарантія на працю і пенсію.
Щродо звільнення військовослубжбовців за контрактом, тут слід керуватися п. 34 та п. 35 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008, а саме:
34. Контракт припиняється (розривається):
у день закінчення строку контракту;
у день набрання чинності новим контрактом - у разі зміни військовослужбовцем одного виду військової служби на інший;
{Пункт 34 доповнено новим абзацом згідно з Указом Президента № 613/2012 від 26.10.2012; в редакції Указу Президента № 417/2015 від 14.07.2015}
у день, зазначений у наказі командира (начальника) військової частини по стройовій частині про виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (у разі дострокового припинення (розірвання) контракту, звільнення з військової служби або направлення для проходження військової служби до іншого військового формування з виключенням зі списків особового складу Збройних Сил України); - цей пункт Вам взагалі не підходить.
{Абзац четвертий пункту 34 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 503/2016 від 14.11.2016}
у день набрання чинності контрактом про навчання у разі вступу особи рядового складу, сержантського та старшинського складу, яка проходить військову службу за контрактом, до вищого військового навчального закладу, військового навчального підрозділу вищого навчального закладу;
{Абзац п'ятий пункту 34 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 613/2012 від 26.10.2012}
у день, що настає після дня смерті (загибелі) військовослужбовця або дня визнання його судом безвісно відсутнім чи оголошення померлим.

35. Контракт припиняється (розривається), а військовослужбовець звільняється з військової служби (крім випадку, передбаченого пунктом 195 цього Положення):
1) за рішенням командування військової частини за наявності підстав, передбачених пунктами "а", "б", "в", "г", "е", "є", "ж", "и", "і", "ї", "й" та "л" частини шостої статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу";
2) за рішенням військовослужбовця за наявності підстав, передбачених пунктами "а", "б", "в", "д", "з", "к" та "м" частини шостої статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
Наведу відповідні пункти ч. 6 ст. 26 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу":
6. Контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби:

а) у зв'язку із закінченням строку контракту;
б) за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби;
в) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
д) через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких встановлено Кабінетом Міністрів України;
з) у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту командуванням (за бажанням військовослужбовця);
к) у зв’язку з настанням особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу військовослужбовцем - жінкою, яка має дитину (дітей) віком до 18 років;
Якщо Ви стверджуєте, що за сімейними обставинами підстав для дострокового розірвання контракту у Вас немає, то не буду їх тут наводити. зазначу лише, що вони перелічені в постанові Кабінету Міністрів України
від 12 червня 2013 р. № 413, якою затверджено Перелік сімейних обставин та інших поважних причин, що можуть бути підставою для звільнення громадян з військової служби та із служби осіб рядового і начальницького складу.
Бажаю Вам успіху! Якщо виникатимуть якісь питання - звертайтесь.

http://advocate.matviiv.com
Похожие вопросы:
виселення із службового житла військовослужбовця у разі звільнення до досягнення 20-річного стажу за сімейними обставинами

Чи можуть виселити із службового житла військовослжбовця у разі звільнення до досягнення 20-річного стажу за сімейними обставинами ? Звільненя відповідно до "КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА...

23.03.14 20:19
Автор: игорь
1 ответ
військова служба за контрактом

Доброго дня (вечора).У мого сина 30 березня закінчуєть контракт на проходження військової служби у лавах Збройних Сил України, скажіть будь-ласка, чи може командування без згоди...

14.01.13 17:52
4 ответа
Звільнення по сімейним обставинам

Чи зможу я звільнитись з військової служби за контрактом по сімейним обставинам,якщо у мене важко хворий батько?

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: