10.10.17 17:19
Автор: Ірина
2 ответа

Зупинення провадження в ГП

Є спірні відносини між сторонами. Питання по ним внесено до ЄДРД. У свою чергу одна зі сторін конфлікту звернулася до господарського суду. Чи поже інша сторана-відповідач звернутися із клопотанням про зупинення провадження у справі до вирішення кримінального провадження. Один і той же предмет перебуває і в кримінальному провадженні, і в судовому.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
11.10.17 15:14
Специалист Голуб Владимир
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 6
Господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов’язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.

Господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою у випадках:

1) призначення господарським судом судової експертизи;

2) надсилання господарським судом матеріалів до слідчих органів;

3) заміни однієї з сторін її правонаступником внаслідок реорганізації підприємства, організації.

Господарський суд поновлює провадження у справі після усунення обставин, що зумовили його зупинення.

Про зупинення провадження у справі та його поновлення виноситься ухвала.

Ухвалу про зупинення провадження може бути оскаржено
11.10.17 15:12
Специалист Голуб Владимир
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 6
Стаття 79. Зупинення провадження у справі та його поновлення

Господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної в нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Господарський суд мас право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь в судовому процесі, або за своєю Ініціативою у випадках:

1) призначення господарським судом судової експертизи;

2) надсилання господарським судом матеріалів до слідчих органів;

3) заміни однієї з сторін її правонаступником. Господарський суд поновлює провадження у справі після усунення обставин, що зумовили його зупинення.

Про зупинення провадження у справі та його поновлення виноситься ухвала. Ухвалу про зупинення провадження може бути оскаржено.

(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно із

законами України від 13.05.97 р. N 251/97-ВР, від 21.06.2001 р. N2539-111,

від 18.11.2003 р. 1255-ІУ,

від 21.01.2010 р. N 1837-VI,

від 12.05.2011 р. 3329-VI)

КОМЕНТАР:

Коментована стаття встановлює перелік випадків, в яких відбувається припинення провадження у справи. Наведений перелік є вичерпним та умовно поділяє такі випадки на дві категорії: коли зупинення є обов'язковим та коли зупинення справи є правом, а не обов'язком суду.

Випадки, за умови настання яких зупинення провадження у справі здійснюється господарським судом обов'язково:

1) Неможливість розгляду окремої справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом. В даному випадку мова може йдеться про питання (обставини), які не можуть бути вирішені (досліджені) судом самостійно в рамках даного процесу з причин обмеженості юрисдикції (непідвідомчість даному суду, тощо). Неможливість розгляду справи встановлюються судом в залежності від змісту окремої справи.

2) Звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Випадки, за умови настання яких зупинення провадження у справі є необов'язковим та здійснюється на розсуд суду за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь у судовому процесі, або за своєю ініціативою (суд має право, але не зобов'язаний):

1) Призначення господарським судом судової експертизи для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань;

2) Надсилання господарським судом матеріалів до слідчих органів в разі виявлення у діяльності працівників підприємств та організацій порушення законності, що містять ознаки дії, переслідуваної у кримінальному порядку;


3) Заміни однієї з сторін її правонаступником внаслідок реорганізації підприємства чи організації.

Після усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у справі, господарський суд відновлює провадження у справі, про що також виноситься відповідна ухвала. Статтею не визначено коло осіб - ініціаторів відновлення провадження у справі. Вочевидь, що провадження у справі може бути поновлено за ініціативою суду, або за заявами сторін чи прокурора, який бере участь у справі про усунення обставин, що спричинили зупинення провадження.
Похожие вопросы:
29.08.14 11:44
Автор: бла бла
3 ответа
Чи може суд без відома позивача обєднати кілька справ в одне провадження?

Чи може суд без відома позивача (і без його заяви) обєднати кілька справ в одне провадження, при умові що в позовних заявах вказано,що позивач на...

Раздел: Другое
Форма оскарження до суду, на які ст.ст. КАС та ЗУ "Про виконавче провадження" посилатися?

Мені повернуто виконавчий лист на підставі ст.50, п.2 ст.47 ЗУ "Про виконавче провадження" за підписом начальника відділу та виконавця з можливістю оскарження Постанови в суді.Підскажіть,...

14.11.13 14:53
Автор: бла бла
3 ответа
Закриття криміналььного провадження

Мене зустрів в магазині міліціонєр і наполегливо запрощує в РВ для того щоб я написав заяву про закриття кримінального провадження (було відкрито по моїй заяві),...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: