06.10.17 03:22
Автор: Лилия
1 ответ

отпроситься на работе

У нас невозможно на работе отпроситься, требуют только повестку из суда. Никакие другие причины не учитываются. Мне нужно сходить к врачу, плохо себя чувствую. Но начальница не отпускает. Иначе ставят прогул. Два прогула - увольнение. Недавно уволили курьера из отдела доставки, он просил отпустить его на похороны брата, но ему отказали. Он все же пошел, ему поставили сразу 2 прогула, один настоящий, а второй задним числом, и сразу уволили. А его работу распределили на отдел, естественно без доплаты.
Если я сама с утра пойду не на работу, а к врачу, и возьму у него справку, что была у него на приеме, и принесу ее на работу, то будет это прогул или нет по закону?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
06.10.17 10:56
Специалист Матвіїв Єлизавета
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 59
Доброго дня.
Роботодавець не зовов"язаний Вас відпускати в робочий час, окрім виклику в суд, прокуратуру та інші правоохоронні органи. а також проходження обов"язкового медичного обстеження, якщо працівника має такий обов"язок
Щодо довідки, то вона, відповідно, нічого Вам не дасть, якщо у Вас немає обов"язку проходження медогляду. Тільки лікарняний, якщо Ви захворіли є підтвердження поважності відсутності на робочому місці.
Однак, Ви можете здати кров. Наведу ст. Кодексу законів про працю України:
Стаття 124. Гарантії для донорів
За працівниками-донорами зберігається середній заробіток за дні обстеження в закладах охорони здоров'я і здавання крові для переливання.
Цим працівникам безпосередньо після кожного дня здавання крові для переливання надається день відпочинку з збереженням середнього заробітку. На бажання працівника цей день приєднується до щорічної відпустки.
тобто, одного дня ви здаєте кров, наступний день - день відпочинку. звільнити Вас чи застосувази заходи дисциплінарного стягнення роботодавець не має права. головне попередити, навіть в телефонному режимі (записати розмову, забезпечити свідка цієї розмови) про те, що Вас не буде з цієї причини.
Для того, щоб у Вас не було неприємностей з роботодавцем Ви можете на ті дні, які Вас потрібні для вирішення особистих питань, брати відпустку. Окрім основної, щорічної, існують додаткові, соціальні відпустки, відпустки без звереження заробітної плати, які надаються в обов"язковому порядку чи за погодженням із роботодавцем. Про них ви можете почитати в ЗУ "Про відпустки", або задати питання, якщо є.
Щодо Вашого знайомого, який їздив на похорони, то ЗУ "Про відпустки" встановлено, що він мав право на обов"язкову відпустку без збереження з/п у зв"язку похороном померлого родича тривалістю 3 дні без врахування часу на дорогу.
Таким чином, можете підказати співробітнику, заходи дисциплінарного стягнення мають бути скасовані, він може претендувати на компенсацію за їх незаконне застосування. Звісно, це уже може бути конфлікт на роботі.
Похожие вопросы:
31.12.11 00:01
2 ответа
Восстановление на работе

Сокращена п.1ст.40. Проиграла первую инстанцию и апеляцию. Подала в Киев вВССУ. Пришел ответ, что нужно оплатить затраты на информационно-техническое обеспечение и судебный сбор.Добиваюсь восстановления на...

Принудительное восстановление на работе

Устанавливается ли должнику срок до 7 дней на добровольное восстановление на работе по исполнительному листу, если в соответствии с п.4 ст.30 Закона Украины «Про виконавче...

18.02.16 11:20
Автор: Володимир
1 ответ
Кинули на работе

пришел стажироваться на работу , взяли копии паспорта и инд - кода , постажувався 2 недели , но моя стажировка было более 3 недель и...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: