Увольнение с работы и возврат денег

Я работаю охранником /сутки-трое дома / в ЧП с августа 1914 года трудоустроен с декабря 1914 года выплату зарплаты производили 100 грн за смену \т.е. 700-800 грн/мес //а весной 1915 г брал справку о зарплате-она составляет 2000грн/мес !!! позже зарплату увеличили до 150 грн/сутки потом 200за сутки но увеличивалась ведь и зарплата относительно прожиточного минимума !! сколько сейчас наша зарплата директор ЧП не говорит..-- ведь мы всё это время получаем зарплату из рук в руки !!За всё время работы я ни разу нигде не расписался о получении денег..банковской карты тоже не существует..больничный и отпуск неоплачиемый..нужен отпуск-иди..форменная одежда-1 фуфайка на двоих... месяц назад я вышел из отпуска-шеф сказал пиши объяснительную где ты был иначе уволю за прогулы а я ведь предупредил заранее что иду в отпуск..теперь пока я был в отпуске нас перевели на 12-часовую смену понаставили видеокамер слежения даже там где мы сидим за монитором..у меня ночью заболели глаза и я хочу уволиться..но сказали надо отработать 2 недели ...Помогите разобраться !!!Нас обманывают не соблюдают КЗОТ УКРАИНЫ деньги не доплачивают..Куда обратиться !?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
06.10.17 10:35
Специалист Матвіїв Єлизавета
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 59
Поляков Александр, Доброго дня.
Вибачте, але у поставленому раніше питанні, ви про центр зайнятості не згадували.
В такому разі, Вас мали оформити офіційно. Якщо питання тільки в звільненнібез відпрацювання двох тижднів, то, можливо, Вам допоможе ст. 38 КЗпП:
"Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
В такому разі, одержавши, наприклад, медичний висновок про стан Вашого здоров"я та приєднавши його до заяви на звільнення, роботодацець зобов"язаний Ва звільнити, навіть в день подання такої заяви, якщо Ви про це просите.
Заяву потрібно подавати в двох примірника, висновок (чи підтвердження іншої причини), що дає право та таке звільнення без відпрацювання, має бути зазначений додатком до зави, щоб в разі чого у Вас були докази. Зверніть увагу на те, що Вам потрібно забрати трудову книгу, вона видається в день звільнення і в ній має міститтись відповідний запис про звільнення.
Якщо ж Ви хочете розібратися із нарахуваннями по з/п, а я в так і зробила, то без скарг і судового процесу Вам не обійтись: потрібно подавати письмові заяви роботодавцю, де описавши ситуацію просити надати письмову відповідь, подавати скарги управління праці з проханням провести перевірку, залучити прокуратуру, шляхом подання відповідної скарги. в результаті, Ви можете розраховувати на відшкодування моральної шкоди, компенсаційних платежів, які Ви можливо не отримували. Було б дуже добре ознайомитись з колективним договором, де повинні міститись положення про соціальні гарантії працівника.
Однак процес цей не легкий і не швидкий.
05.10.17 23:24
Автор вопроса: Поляков Александр
Касьянов Николай, да мне бы лучше к Гройсману...мне кажется надо кого-то направить на проверку фирмы..
05.10.17 23:20
Автор вопроса: Поляков Александр
Матвіїв Єлизавета, Матвіїв Єлизавета, позвольте но я устраивался через биржу т.е. центр зайнятости да иознакомлен с посадовой инструкцией где и подписался но 2 года спустя....
05.10.17 11:09
Специалист Матвіїв Єлизавета
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 59
Доброго дня.
З опису Вашої ситуації, у мене особисто виникає сумнів щодо офіційного працевлаштування.
Якщо Ви офіційно влаштовані на роботу, у Вас повинен бути запис в трудовій книзі, копія наказу про прийняття на роботу (або, хоча би, Ви повинні пам"ятати чи підписували такий), в ідеалі посадова інструкція, ознайомлення з багатьми документами (колективним договором, розпорядком дня тощо). Також, в разі офіційного працевлаштування обов"язкова виплата заробітної плати або безготівкивим шляхом (перерахування на рахунок), або готівкою, в такому разі під особистий підпис.
Якщо всього цього немає, то дуже великі санкції на роботодавця, сумнівно, щоб Ваш роботодавець так ризикував.
Тому, якщо всього цього немає, Ви офіційно не працевлаштовані і обо"язку відпрацьовувати у Вас немає. Так само як і соціальніх гарантій.
03.10.17 14:40
Специалист Касьянов Николай
Отзывы: 471/ 15/ 33  Ответов: 20571
Обратитесь в региональное отделение госкомтруда.
Похожие вопросы:
Незаконное увольнение

Добрый день! Моя супруга более 2 лет работает в А-банке(ПриватБанк). Месяц назад, якобы в случайном порядке, без объяснений ее в добровольно-принудительном вызывают на идиотско-унизительную процедуру...

24.01.13 12:34
Автор: Теня Елена
1 ответ
увольнение и прием на работу

Здравствуйте! Подскажите, по какой статье КЗоТа мне,как одинокой матери, нужно уволиться, чтобы получать пособие с первого месяца в центре занятости.(1 вар.); или, чтобы быть принятой...

16.01.13 10:12
1 ответ
Задержка расчета при увольнении

Прошу совета, как лучше поступить в данной ситуации: 1. Уволилась с гос. (КП) предприятия (стаж работы на нем более 15лет) 19.10.2012 по собств. желанию, задержка...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: