19.09.17 04:47
Автор: Диана
4 ответа

Имею ли я право подать на алименты на мужа, если детей у нас нет?

Добрый день. В официальном браке мы 2 с половиной года. После росписи постоянно вместе не жили. В основном муж ночевал в доме моих родителей со мной. Я не работаю, образования не имею. Меня обеспечивал муж, если это можно так назвать, учитывая что мы не жили вместе. Найти хорошую работу после нашего расставания и достойно себя обеспечить я не смогу. Он работает, получает около 16 тыс. грн. но не официально. Еще его родители продали дачу и купили нам квартиру, в которой мы делали ремонт все это время, т.к. это новострой, но так и не успели доделать ремонт и переехать туда.
Эту квартиру его мама оформила на свое имя, якобы потому что у моего мужа есть не закрытый кредит в банке.
Еще у меня имеются проблемы со здоровьем, мне назначили несколько операций, которые я наверное никогда не смогу оплатить..
Могу ли я как-то подать на мужа в суд, чтобы он помог мне материально едино кратно на операции, или многократно на протяжении какого-то времени? Например оплатить мне учебу, или пока я не устроюсь на нормальную работу?
Спасибо.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
19.09.17 22:52
Специалист Матвіїв Єлизавета
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 55
Диана, Доброго вечора.
Питання укладання договору про надання утримання регулюється ст. 78 Сімейного кодексу України. Відповідь на Ваше питання: так, договір укладається в письмовій формі і посвідчується нотаріусом. Щодо моменту його укладання, то будь-який договір, зокрема і договір про надання утримання , є домовленістю сторін. Договір може укладатися як до, так і після розлучення. Його невиконання призводить до примусового стягнення заборгованості за договором.
А от коли саме Вам укладати такий договір залежить від Вашої домовленості з чоловіком. Якщо є можливість укласти договір до розлучення - укладайте!
Наводжу зміст. ст. 78 СК України, можливо, стане в нагоді:
"Стаття 78. Договір подружжя про надання утримання
1. Подружжя має право укласти договір про надання утримання одному з них, у якому визначити умови, розмір та строки виплати аліментів. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.
2. У разі невиконання одним із подружжя свого обов'язку за договором про надання утримання аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса."
19.09.17 18:41
Автор вопроса: Диана
Матвіїв Єлизавета, Також ви можете спробувати переконати чоловіка укласти з Вами договір про надання утримання - це був би для Вас найкращий варіант

Я могу попробовать такой вариант. Если он согласится - этот договор нужно просто заверить у нотариуса и он будет в силе?

И еще вопрос, этот договор нужно составить до того момента, как мы подадим заявление в загс или можно и после развода?
19.09.17 18:40
Автор вопроса: Диана
Спасибо
19.09.17 10:36
Специалист Матвіїв Єлизавета
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 55
Доброго дня!
Із Вашого питання я зрозуміла, що Ви з чоловіком не розлучені. Якщо це відповідає дійсності, то до відносин, що склались у вашій сім'ї застиосовується ст. 75 Сімейного кодексу України, а саме:
"Стаття 75. Право одного з подружжя на утримання
1. Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.
2. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

3. Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є інвалідом I, II чи III групи.
4. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.
5. Права на утримання не має той із подружжя, хто негідно поводився у шлюбних відносинах, а також той, хто став непрацездатним у зв'язку із вчиненням ним умисного злочину, якщо це встановлено судом.
6. Той із подружжя, хто став непрацездатним у зв'язку з протиправною поведінкою другого з подружжя, має право на утримання незалежно від права на відшкодування шкоди відповідно до Цивільного кодексу України.
Отже, якщо Ви не досягли пенсійного віку, не маєте інвалідності, Ви не являєтесь непрацездатною особою, яка має право на утримання. Відповідно, до другої умови призначення утримання ("потреба в матеріальній допомозі") звертатись не має сенсу.
Якщо шлюб розірвано чи Ви плануєте його розірвати, тоді застосовується ст. 76 СК України.
ч. 4 ст. 76 СК України встановлено, що "4. якщо у зв'язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, піклуванням про членів сім'ї, хворобою або іншими обставинами, що мають істотне значення, один із подружжя не мав можливості одержати освіту, працювати, зайняти відповідну посаду, він має право на утримання у зв'язку з розірванням шлюбу і тоді, якщо є працездатним, за умови, що потребує матеріальної допомоги і що колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.
Право на утримання у цьому випадку триває протягом трьох років від дня розірвання шлюбу."
В такому разі, окрім доведення обставини того, що ви вели домашнє господарство, піклувались про чоловіка (доводиться, наприклад, показами свідків), Вам потрібно буде також довести, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Також ви можете спробувати переконати чоловіка укласти з Вами договір про надання утримання - це був би для Вас найкращий варіант.
Похожие вопросы:
Наследник по завещанию не принял наследство. Есть ли право на наследство у наследника по закону?

Здравствуйте! 1,5 года назад умерла моя мама. завещание составила (на свою 1/6 часть квартиры) на свою внучку (мою племянницу), которая является гражданкой Израиля и в...

Раздел: Наследство
22.02.12 17:10
Автор: Мария
1 ответ
если отозвать из суда иск о взыскнии алиментов...

Подскажите, пожалуйста! Я подала на бывшего мужа иск в суд о взыскании алиментов,слушания по нашему делу еще не было. Теперь муж решил пойти на мировую...

20.10.11 15:28
Автор: Юлия
8 ответов
Лишение отцовских прав

Здравствуйте. У меня такая ситуация. Я 5 лет в разводе. Ребенку 6 лет. Я хочу отца ребенка лишить отцовских прав. Т.к. согласно нашего законодательства, отец...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: