льгота на оплату детсада

Могу ли я оформить льготу на оплату детсада,если я получаю пособие как молообеспеченная семья,являюсь одинокой мамой ,присматриваю за пожилым человеком за которым требуется уход (оформила в управлении соц.защиты).Все документы оформлены правильно.Мне отказали,мотивируя,что пожилой человек не старше 80 лет ( это моя мама).И если положена льгота то на какой период она предоставляется.Спасибо.Официально я не работаю.ЦЗ не стою.ЧП не являюсь.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
18.02.15 11:12
Специалист Леся Мельник
Отзывы: 5/ 0/ 0  Ответов: 106
Дивна, як на мене, підстава для відмови, що мотивується не досягненням матір'ю 80-ти років.

Перш за все, тут йдеться не про плату дитсадка, а про плату за харчування вашої дитини у дитсадку.

Закон України "Про дошкільну освіту" у частині 5 статті 35 встановлює такі розміри плати за харчування дітей:
- 60% від вартості харчування за день у міській місцевості;
- 40% від вартості харчування за день у сільській місцевості.

При чому плата вноситься лише за дні відвідування дитиною дитсадка (пункт 2.9 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних та комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667).

Тепер про пільги:

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах (абзац другий пункту 5 статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту".

У 2015 році такий рівень прожиткового мінімуму для вас особисто, згідно з моїми розрахунками на підставі статті 9 Закону України "Про Державний бюджет України", становить 255,78 грн. Вам варто перепитати про це у відділі соцзахисту, оскільки, признаюся, через таку мізерну суму, боюся, що помилилася.

Окрім того, зверніть увагу, що розмір плати за поданням дитсадка встановлюють місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або підприємства, організації та установи, які перебувають у державній (комунальній) формі власності і мають у своєму підпорядкуванні цей дитсадок, один раз на рік з урахуванням матеріального стану сім'ї та режиму роботи закладу. Вони можуть установлювати додаткові пільги щодо батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, підприємств, організацій, установ (пункт 2.2 згаданого вище Порядку). Враховуючи це положення, перепитайте у дитсадка, чи встановлені у них інші додаткові пільги, ніж законодавством.

Ще актуальне для вас положення із Порядку:

Звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися на протязі року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів (довідок про сукупний дохід кожного члена сім'ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і довідки про склад сім'ї, виданої житлово-комунальними організаціями, сільськими (селищними) радами) (пункт 2.5).
17.02.15 22:31
Специалист Козлов Виктор
Отзывы: 36/ 0/ 0  Ответов: 3434
Если Вы разбирались с этим вопросом, то дайте, пожалуйста, ссылку:
каким нормативно-правовым актом предусмотрена такая льгота за счет госбюджета?
Похожие вопросы:
06.04.12 18:14
1 ответ
Льшоты по оплате коммун.услуг

Добрый день! Подскажите, пенсионер имеет льготы по оптале коммун.услуг за жилье. На его имя оформляется купля-продажа дома. Вопрос: если собсвтенник дома имеет льготы по оплате...

20.08.13 20:43
Автор: Лариса Николаевна
1 ответ
Льготы студенту инвалиду

Имеет ли право студент-инвалид 2 группы на 50% оплату проживания в общежитии, и на основании какого Закона, заранее спасибо.

09.12.12 14:40
Автор: виталий
1 ответ
льгота родителям военнослужащего срочника

подскажите, есть ли льгота по оплате коммуналки у родителей солдата срочной службы?

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: