19.11.14 16:36
Автор: Юрій
2 ответа

Чи можна при розірванні шлюбу претендувати на поділ державного акту на право власності на земельну ділянку?

Допоможіть будь ласка! Чи може дружина претендувати при розірванні шлюбу на поділ державного акту на право власності на земельну ділянку? Державний акт отриманий чоловіком в період шлюбу, не в порядку спадкування, не в порядку дарування.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
19.11.14 17:14
Автор вопроса: Юрій
дякую за обгрунтовану і чітку відповідь
19.11.14 16:47
Специалист Санамян Ольга
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 85
Добрий день, Юрій!
Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.
Земельна ділянка, яка була приватизована одним із подружжя, відповідно до статті 57 Сімейного кодексу України, є особистою приватною власністю того, хто її приватизував.
Однак, при цьому слід враховувати наступне. Вказане положення сімейного законодавства щодо статусу приватизованої земельної ділянки набрало законної сили 13 червня 2012 року після прийняття Закону України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо майна, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка» від 17 травня 2012 року.
До 13 червня 2012 року законодавець відносив земельну ділянку, набуту внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної або комунальної власності, у тому числі приватизації, до об’єктів спільної сумісної власності подружжя (частина 5 статті 61 Сімейного кодексу України у редакції до змін від 17 травня 2012 року).
Таким чином, виходячи з положень дії закону в часі, якщо один із подружжя приватизував земельну ділянку до 13 червня 2012 року, то така земля є об’єктом спільної сумісної власності, а якщо після вказаної дати, то така нерухомість є особистою приватною власністю того з подружжя, хто оформив приватизацію.
Похожие вопросы:
07.10.11 17:01
Автор: М. Марія
4 ответа
Розырвання шлюбу та розподыл майна

Добрий день. Прошу допомогти в питанні розірвання шлюбу. З чоловіком в шлюбі прожили тридцять років, маємо двох повнолітніх дітей. Є приватний будинок площей 270 кв.м.,...

12.03.17 17:37
Автор: Інна / вопрос с сайта mykolaiv.info
1 ответ
Дякую! Ще одне питання. Шлюб був оформлений…

Дякую! Ще одне питання. Шлюб був оформлений у 1996 році. 2001року чоловік отримав земельну ділянку (пай), про що свідчить державний акт на право приватної власності...

Раздел: Другое
23.02.12 11:33
2 ответа
Стягнення компенсації за проданий автомобіль

Перебуваючи у шлюбі ми з чоловіком придбали автомобіль, (за довіреністю) після розірвання шлюбу мій чоловік реалізував автомобіль не відомим для мене людям і скасував довіреність...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: