21.06.11 14:51
1 ответ

розподіл землі приватного сектору загальног двору

Я проживаю в місті в приватному секторі. В нашому дворі шість співвласників, які мають земельні ділянки для власного користування (неприватизовані) та територію загального двору. На даний момент у судовому порядку йде розподіл землі за ідеальними частками за вимогою позивачки (однієї із співласниць). Решта пять співвласників проти розподілу за ідеальними частками. Вони бажають залишити розподіл за фактичним землекористіванням, який склався вже кілька десятиліть тому і існував на момент придбання частин домоволодіння теперішніми співвласниками. Тоді ніяких претензій ні в кого не виникало і всі підписували згоду на продаж чи покупку тієї чи іншої частини домоволодіння. Чи є законна підстава для захисту інтересів більшості співвласників і можливість залишити фактичне землекористування між співвласниками?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
21.06.11 20:57
Пользователь Александр
А земельна ділянка приватизована? Якщо ні, то ні про який поділ землі не може йти мова. Якшо так, то згідно ст. 89 ЗКУ:
[quote]
1. Земельна ділянка може належати на праві спільної сумісної власності лише громадянам.
2. У спільній сумісній власності перебувають земельні ділянки:
а) подружжя;
б) членів фермерського господарства, якщо інше не передбачено угодою між ними;
в) співвласників жилого будинку.
3. Володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою спільної сумісної власності здійснюються за договором або законом.
4. Співвласники земельної ділянки, що перебуває у спільній сумісній власності, мають право на її поділ або на виділення з неї окремої частки.
5. Поділ земельної ділянки, яка є у спільній сумісній власності, з виділенням частки співвласника, може бути здійснено за умови попереднього визначення розміру земельних часток, які є рівними, якщо інше не передбачено законом або не встановлено судом.

Поділ з/д за судовим рішенням не відбудеться, якщо за висновком судового експерта в межах цієї судової справи буде встановлено, що поділити дану з/д, або виділити з неї відповідну частку позивачці фізично неможливо.
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Это интересно
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: