08.06.11 18:59
1 ответ

Поручительство

Мой муж стал поручителем по кредиту, заемщик не платит на них обоих подали в суд, сказали что через суд будут платит 50/50. Заемщик работает. Имеют они право стягивать с моего мужа задолженность по кредиту? Если да то сколько?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
08.06.11 22:51
Специалист Роман Колесник
Отзывы: 0/ 0/ 0  Ответов: 59
Відповідно до положень Цивільного кодексу України (ст.ст 553-559) Поручитель відповідає за виконання основного зобов'язання у тому ж обсязі, що й боржник включаючи сплату неустойки та пені. У разі одержання вимоги кредитора поручитель зобов'язаний повідомити про це боржника, а в разі пред'явлення до нього позову - подати клопотання про залучення боржника до участі у справі. Після виконання поручителем зобов'язання, забезпеченого порукою, кредитор повинен вручити йому документи, які підтверджують цей обов'язок боржника. До поручителя, який виконав зобов'язання, забезпечене порукою, переходять усі права кредитора у цьому зобов'язанні, в тому числі й ті, що забезпечували його виконання.
Тобто, дійсно до поручителя може бути пред'явлена вимога про сплату всього кредиту, відсотків та пені за ним. Після сплати усього або частини кредиту поручитель може стягти усе сплачене з боржника, в тому числі і через суд. Крім того, за незручності, які може створити договір поруки для поручителя, останній має право на оплату своїх послуг, проте таке право повинно бути прописане в договорі поруки. Також договором може бути передбачено межі відповідальності поручителя, тож для більш точної оцінки ситуації, необхідно подивитися положення договору поруки.
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: