28.05.13 14:18
Автор: Татьяна
9 ответов

Заключение договора с матерью

Добрый день, подскажите если я заключу договор пожизненного содержания с родной мамой в котором будет указано что после смерти мамы всё её имущество переходит ко мне , моя сестра сможет оспорить данный договр в судебном порядке ?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
29.05.13 19:53
Специалист Двойнєв Геннадій
Отзывы: 5/ 0/ 0  Ответов: 484
Крикун Сергей, будь ласка Вам приклад: дочка допомагає матері (утримує її), проте матері цього замало і Вона хоче більше від дочки (заздалегідь не путайте із ст. 203 СК), це і кошти, і певне піклування (буде визначене умовами договору), а в свою чергу матір передає у власність дочці нерухомість. Таким чином, жодна норма Закону не порушена.
Стосовно перерахуеку коштів. Будь-ласка, якщо Ви благодійник займайтесь своєю справою і не потрібно мені вказувати що, скільки і куди мені сплачувати. Це моя особиста справа і Вас вона не стосується!
29.05.13 19:43
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 6/ 0/ 0  Ответов: 523
Двойнєв Геннадій, Почитайте питання (... может моя сестра оспорить данный договор в судебном порядке?) і дайте відповідь, хто "вводить людей в оману". По-друге, чогось Ви не пояснюєте, як можливо діяти одночасно і по договору і по закону (ст.202). По-третє, якщо Ви вважаєте себе правим, повторюю, прийміть заклад, перерахуйте гроші і отримаєте мої додаткові обгрунтування - отож.
29.05.13 19:12
Специалист Двойнєв Геннадій
Отзывы: 5/ 0/ 0  Ответов: 484
Крикун Сергей, Щодо моралі (укладання договору), можливо, Ви і праві, проте і тут я би не був категорічним, так як є різні життєві обстаини, які спонукають людей до вчинення тих чи інших дій.
29.05.13 19:03
Специалист Двойнєв Геннадій
Отзывы: 5/ 0/ 0  Ответов: 484
Специалист Крикун Сергей (29.05.13 17:32) написал:
Геннадію, я чекав подібної реакції (образ не чекав). По-перше, я не збираюсь Вам доводити щодо мною наведеного - спочатку (якщо Ви так зухвало впевнені) повідомте тут про реквізити Вашого грошового переказу у розмірі, скажімо, хоч би 1000 грн. на користь дитячого будинку. По-друге, пошукайте у Вас "здравого глузду", коли дочка буде доглядати за матір'ю одночасно і порядку ст.202 СК, і в порядку договору дов. утримання - оце "маячня"! По-третє, цей такий договір має (бутде мати) всі ознаки фіктивного і удаваного правочину; я вже не кажу про моральну сторону справи (це я стосовно сестри).

Сергію, не бачу в своїй відповіді будь-якої образи у Ваш бік (не зрозуміла Ваша реакція?!?!). Просто не вводьте людей в оману. Безліч випадків коли батьки та діти укладають подібні договори і саме ці договори не суперечать нормам чинного законодавства.
29.05.13 17:32
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 6/ 0/ 0  Ответов: 523
Геннадію, я чекав подібної реакції (образ не чекав). По-перше, я не збираюсь Вам доводити щодо мною наведеного - спочатку (якщо Ви так зухвало впевнені) повідомте тут про реквізити Вашого грошового переказу у розмірі, скажімо, хоч би 1000 грн. на користь дитячого будинку. По-друге, пошукайте у Вас "здравого глузду", коли дочка буде доглядати за матір'ю одночасно і порядку ст.202 СК, і в порядку договору дов. утримання - оце "маячня"! По-третє, цей такий договір має (бутде мати) всі ознаки фіктивного і удаваного правочину; я вже не кажу про моральну сторону справи (це я стосовно сестри).
29.05.13 01:40
Специалист Двойнєв Геннадій
Отзывы: 5/ 0/ 0  Ответов: 484
Крикун Сергей,
Специалист Крикун Сергей (28.05.13 23:40) написал:
Считаю, что такой договор есть (будет) ничтожным - дочь по закону (Семейный кодекс Украины, ст.202) обязана содержать мать.


Маячня! В ЦК чітко вказані особи, які можуть бути сторонами в договорі. Вказана Вами стаття не забороняє укладати договір довічного утримання, як і укладання самого договору не перешкоджає виконувати ст. 202 СК.
28.05.13 23:40
Специалист Крикун Сергей
Отзывы: 6/ 0/ 0  Ответов: 523
Считаю, что такой договор есть (будет) ничтожным - дочь по закону (Семейный кодекс Украины, ст.202) обязана содержать мать.
28.05.13 14:31
Специалист Двойнєв Геннадій
Отзывы: 5/ 0/ 0  Ответов: 484
Будь-який договір можна оскаржити, проте ризики можна мінімізувати. Так, необхідно підготувати договір, в якому чітко визнати Ваші обов'язки, взяти довідку з ПНД, що Ваша мати при укладенні договору була у здравому глузді, добросовісно виконувати умови договору та мати письмові докази виконання умов договору.
28.05.13 14:25
Специалист Касьянов Николай
Отзывы: 469/ 15/ 32  Ответов: 20112
Здравствуйте, Татьяна.
Если мама дееспособна и договор нотариально удостоверен, суд откажет сестре в иске, если она не инвалид, т к в этом случае у нее обязательная доля в наследстве.
Похожие вопросы:
14.04.13 18:48
Автор: Елена
7 ответов
Повышение арендной платы после заключения договора аренды

Здравствуйте. Подскажите. Заключили договор аренды с сельсоветом на 25 лет в 2007 году. В 2011 сельсовет делает новую нормативно-денежную оценку и заставляют нас подписать доп....

29.09.11 09:52
Автор: Вера
3 ответа
Увеличение нормативно-денежной оценки в ранее заключенном договоре аренды земли

Добрый день! Просим ответить на следующие вопросы: 1.Орган местного самоуправления (поселковый совет) провел и утвердил (в июле текущего года) новую нормативную оценку земель и прислал...

03.04.12 18:08
2 ответа
перечень документов для заключения договора купли продажи товара

Торговая компания заключает договор с гос. предприятием, они требуют перечень документов для заключения договора купли продажи товара, в который вошли чуть ли не баланс нашей...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: