05.04.13 19:45
5 ответов

Право на вибір фамілії

Доброго дня! Я їз своєю дівчиною проживаю в громадянському шлюбі! У нас має родитись дитина! Я хочу свою фамілію дитині, а дівчина свою. По закону в таких випадках на чиєму боці перевага?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
05.04.13 20:31
Специалист Белик Светлана
Отзывы: 5/ 0/ 0  Ответов: 138
Геннадій усе вірно написав (05.04.13 20:03).
По закону в таких випадках на чиєму боці перевага?
Є тільки одне "але" - ви не перебуваєте у шлюбі. У цьому випадку мати дитини має перевагу. Вона може записати дитину за ч. 1 ст. 135 СКУ, у цьому разі батько буде записаний за її бажанням, прізвище та громадянство буде вказане за прізвищем та громадянством матері.
Радила би вам домовитися до народження дитини, яке прізвище надати дитині (Ваше, Вашої дівчини чи подвійне, складене з ваших прізвищ). Якщо подвійне, то домовляйтесь також, яке з них буде стояти першим, а яке другим.
05.04.13 20:03
Специалист Двойнєв Геннадій
Отзывы: 6/ 0/ 0  Ответов: 493
Вот відповідь на Ваше питання.
Сімейний кодекс України.
Стаття 145. Визначення прізвища дитини

1. Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків.

Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини
визначається за їхньою згодою.

2. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині
подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ.

3. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися
органом опіки та піклування або судом.
05.04.13 20:03
Специалист Двойнєв Геннадій
Отзывы: 6/ 0/ 0  Ответов: 493
Сергій, прошу вибачення! Я неуважно прочитав і дума що питання стосується обрання прізвища при одруженні(((
05.04.13 19:57
Специалист Двойнєв Геннадій
Отзывы: 6/ 0/ 0  Ответов: 493
Будь-якої переваги щодо зміни прізвища не має.
05.04.13 19:51
Специалист Двойнєв Геннадій
Отзывы: 6/ 0/ 0  Ответов: 493
Кожна сторона обирає собі прізвище. Ви можете взяти як її прізвище так і дівчина може Ваше прізвище взяти. А можете залишити прізвища без змін. Також можливе подвійне прізвище (наприклад: Снігур-Талалай).
Похожие вопросы:
04.04.12 10:01
6 ответов
Поділ майна на частки і його приватизація через суд

Позивачка звернулася до суду і підкупивши суддю через суд отримала рішення про те, що вона одна має право власності на кооперативну /раніше неприватизовану/ квартиру, яка...

16.07.11 11:23
1 ответ
Реєстрація права власності на нерухоме майно, внесене до Статутного фонду ТОВ

Доброго дня. Потрібно зареєструвати право власності на нерухоме майно, внесене до Статутного Фонду ТОВ, ситуація наступна: При створенні ТОВ один із засновників вніс до Статутного...

23.01.12 11:27
4 ответа
Розподіл майна при розлученні

За період шлюбу був куплений житловий будинок за кредитні кошти. На день розлучення виплачено по кредиту 11% заборгованості. Договір купівлі-продажу, кредитиний договір та договір іпотеки...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: