29.07.11 18:01
2 ответа

матеріальні та моральні відшкодування внаслідок тілесних ушкодженнь

Доброго дня ! порадьте будь ласка як правильно вчинити у даній ситуації:
10 лютого поточного року мій син 15 років отримав перелом хребта внаслідок показу йому однокласником прийому боротьби. Випадок стався у школі на перерві.29.07.2011 відбулось засідання суду-вирок -1 рік під суворим наглядом батьків.суть мого питання - залишається відкритим питання про відшкодування матеріальних та можливо моральних збитків.на протязі якого часу можна подати клопотання до суду,як вираховуються збитки маєтся на увазі моральні.Чи є певні норми до подібних нарахуваннь(мінімум -максимум).
зарання дуже вдячний, з повагою Микола КовальЧук

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
29.07.11 20:20
Отзывы: 34/ 0/ 3  Ответов: 1529
Доброго дня, шановний Миколо Ковальчук!
Такы речі добре робити в кримінальній справі -- захищає держава в особі прокурора, не треба сплачувати судові збори. Напевне, Вам не порадили добрі люди, слідчий тощо.
Підготуйте та подайте до суду цивільний позов про відщкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої злочином.
В обгрунтування матеріальної шкоди слугуватимуть всі документально підтверджені витрати на лікування, та реабілітацію: обстеження та консультації фахівців, придбання ліків по рецептах, платні лікувальні процедури, гімнастика, згідно рекомендацій лікарів, проїзд в громадському транспорті до місця надання таких послуг та зворотгньо додому, проїзд та оздоровлення в санаторій за направленням лікара (ОБОВ"ЯЗКОВО!). Крім того, будь які документовані витрати, спрямовані на відновлення нормального фізичного та духовного стану дитини, як до травми -- оплата репетитора чи приватного вчителя, особистого тренера, психолога і т.і. ).
Моральна щкода -- страждання через фізичний біль, через моральний біль внаслідок порушення звичного режиму життя : сон, апетит, нерухомість, обмежене спілкування в лікувальному закладі чи вдома, необхідність вживати додаткових зусиль для відновлення порушеної рівноваги. Сміливо оцінюйте ці складові ( " на наше переконання одержання саме такої суми відшкодування дозволить хоча б частково заглаіти душевну травму дитини через злочин" ), суд практично зменшить вираховану Вами шкоду в 6-10 разів. Щоб запобігти цьому -- подайте клопотання ( в позові ) про призначення судово-медичної психологічної експертизи для встановлення ступеню тяжкості моральних психологічних страждань через злочин. В залежності вид висновків експерта зможете підкорегувати (зменшити чи збільшити) розмір немайнової ( моральної ) щкоди.
Для захисту Ваших та дитини майнових інтересів одночасно з позовом подайте заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно батьків неповнолітнього злочинця та заборони вчиняти з ним ( майном ) будь які дії, спрямовані на відчуження.
Державне мито при поданні позову -- 1% від суми відшкодування майнової та немайнової шкоди, оплата витрат на інформаційно-технічне забезпечення справи -- 120 грн.
Удачі!
З повагою
Вітаутас Вайтєкаускас
29.07.11 19:18
Специалист Максим Скрыто
Отзывы: 107/ 1/ 4  Ответов: 6994
В даному випадку строк позовної давності не обмежений.Моральна шкода підлягає відшкодуванню-сума моральних збитків визначається на власний розсуд.
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: