27.01.13 23:04
Автор: Маргарита
1 ответ

Размер алиментов на детей

Здравствуйте,подскажите какой размер алиментов полагается на одного ребенка,а вторым беременна.Отец детей общий

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
28.01.13 09:54
Специалист Темченко М. Г.
Отзывы: 22/ 0/ 0  Ответов: 657
Найвірогідніше, що на двох дітей суд визначить аліменти в розмірі 1/3 частини заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку.

Якщо батько не має регулярного заробітку, суд може визначити аліменти в твердій грошовій сумі.

Докладніше:

До 2004 року закон (діючий на той час Кодекс законів про шлюб і сім'ю України) встановлював чіткий орієнтир розміру аліментів:
...на одну дитину - 1/4 заробітку;
...на двох дітей - 1/3 заробітку;
...на трьох і більше дітей - 1/2 заробітку -- ч.1 ст.82 КЗпШС України.

У нині діючому законі (Сімейному кодексі України) такого орієнтиру немає. Просто задекларовано, що розмір аліментів визначається судом -- ч.1 ст.183, ч.1 ст.184 СК України.

Однак суди у своїй практиці продовжують орієнтуватись саме на такі розміри: одна дитина - 1/4, двоє - 1/3, троє і більше 1/2 частина заробітку.

Закон також визначив мінімальний розмір аліментів на дитину (який не залежить від розміру заробітку платника) - 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку -- ч.2 ст.182 СК України.

Станом на 01 січня 2013 року мінімальний розмір аліментів на кожну дитину складає:
...- для дитини від народження до 6 років - 291 грн. 60 коп.;
...- для дитини від 6 до 18 років - 363 грн. 00 коп.

Якщо батько не має регулярного заробітку, суд може визначити аліменти в твердій грошовій сумі -- ч.1 ст.184 СК України. Розмір цієї суми закон також не встановлений в законі, а визначається судом по кожній конкретній справі.
______________________________
Кодекс законів про шлюб і сім'ю України
Стаття 82. Розмір аліментів, що стягуються з батьків на неповнолітніх дітей
{втратила чинність 01.01.2004}
...(ч.1) Аліменти на неповнолітніх дітей з їх батьків стягуються в розмірі: на одну дитину - чверті, на двох дітей - третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) батьків, але не менше 1/2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на кожну дитину, а з осіб, які працюють за контрактом в іноземних державах, - не менше двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на кожну дитину.

Сімейний кодекс України

Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів
...1. При визначенні розміру аліментів суд враховує:
...1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
...2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
...3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
...4) інші обставини, що мають істотне значення.
...2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу. ( Частина друга статті 182 в редакції Закону N 2901-IV ( 2901-15 ) від 22.09.2005 )

Стаття 183. Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини
...1. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
...2. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
...3. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

Стаття 184. Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі
...1. Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
...2. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
...3. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Похожие вопросы:
03.08.11 16:43
1 ответ
Размер алиментов на 3-их детей.

Здравствуйте! Подскажите пожалуйста. Жена брата хочет подавать на развод, у них 2 детей (2 и 3 года). Есть ребенок от первого брака (8 лет). Зарплата...

12.04.12 19:52
Автор: Юлия
1 ответ
Какой %алиментов от зарплаты получат дети от одного отца, но живущие в разных семьях?

Дети от одного отца живут в разных семьях (отец живет в семье со вторым ребенком). Мать второго ребенка подает на алименты. Какой процент от заработной...

15.11.11 11:28
1 ответ
Алименты в браке!

ДОБРЫЙ ДЕНЬ,У МЕНЯ ДВОЕ НЕСОВЕРШЕННОЛЕТНИХ ДЕТЕЙ,6 лет И 1 год,ДЕТИ ОТ ОДНОГО БРАКА.С МУЖЕМ ПРОЖИВАЕМ ОТДЕЛЬНО,НО НА РАЗВОД НЕ ПОДАВАЛИ.МЕНЯ ИНТЕРЕСУЕТ МОГУ ЛИ Я ПОДАТЬ...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: