27.07.11 10:26
2 ответа

ліквідація закладу

ліквідація амбулаторії: юридична особа, покроковий алгоритм ліквідації. Проекти документів (рішення рйонної ради. протоколи)

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
27.07.11 11:11
Автор вопроса: олейник татьяна
приголомшена швидкістю відповіді! Але будь-ласка, надішліть текст рішення про ліквідацію, на які нормативи повинні опиратися у рішення, які пункти? Дякую
27.07.11 10:48
Специалист Зигора Наталья
Отзывы: 2/ 1/ 0  Ответов: 91
Доброго дня!
Після прийняття рішення про ліквідацію власник має негайно письмово у довільній формі повідомити про це орган, що здійснив державну реєстрацію для внесення до Єдиного державного реєстру відповідного запису. Для цього заявнику необхідно подати або направити рекомендованим листом державному реєстратору нотаріально засвідчену копію рішення засновників щодо припинення юридичної особи, а також документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття рішення про ліквідацію у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації (газети “Голос України”, “Урядовий кур’єр”, “Бюлетень державної реєстрації”).

Повідомлення про ліквідацію, що публікується, повинно містити таку інформацію :

- відомості про юридичну особу (найменування, код, місцезнаходження)

- підстави для прийняття рішення щодо припинення (ліквідації)

- місце і дату внесення запису до ЄДР про прийняття рішення щодо припинення

- дату призначення та відомості про ліквідаційну комісію чи ліквідатора

- порядок і строк заявлення кредиторами вимог до юридичної особи, яка припиняється.

Щодо строку заявлення вимог, то він не може бути меншим за два місяці з дня опублікування повідомлення. Тому в повідомленні потрібно зазначати, що претензії кредиторів прийнаються протягом двох місяців за адресою підприємства.

З моменту призначення власниками (учасниками або органом, що прийняв рішення про ліквідацію) ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія може виступати в суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Зазвичай ліквідатором призначають директора. Основне завдaння ліквідаційної комісії – завершення діяльності підприємства з найменшою шкодою як для його засновників , так і для його контрагентів.

Зняття з обліку в податкових органах.

Голова ліквідаційної комісії зобов’язаний подати до податкової такі документи :

- заяву про припинення за формою 8-ОПП

- оригінал довідки за формою 4-ОПП (про взяття на облік)

- копію розпорядчого документа про ліквідацію

- копію розпорядчого документа про утворення ліквідаційної комісії

У 10-денний термін після подачі заяви подається перший ліквідаційний баланс, після закінчення строку заявлення кредиторами вимог складається проміжний ліквідаційний баланс. Після завершення всіх розрахунків складається ліквідаційний баланс, який затверджується учасниками юридичної особи.

На підставі заяви 8-ОПП податковою приймається рішення про проведення позапланової виїзної перевірки, яка може тривати до одного місяця. Після цього треба підписати обхідний лист, а це два десятка підписів. Після чого можна отримати довідку за формою №22-ОПП про відсутність заборгованості, яка діє два місяці. За цей час необхідно встигнути завершити всі процедури в державного реєстратора.

Зняття з обліку в державних фондах.

У Пенсійному фонді, фондах соціального страхування (ФСС) перевірні процедури займають менше часу, ніж в податкової.

Для зняття з обліку ліквідаційній комісії необхідно в 10-денний термін з дня прийняття рішення подати до зазначених фондів відповідну заяву. Передбачено такі максимальні строки проведення перевірок :

- Пенсійний фонд – 10 днів

- ФСС від нещасного випадку – 15 днів

- ФСС з непрацездатності – 15 днів

- ФСС на випадок безробіття – 10 днів.

Після проведеної перевірки і за відсутності заборгованості фонди видають довідки про зняття підприємства з свого обліку.

Закриття рахунків.

Усі поточні рахунки в установах банку закриваються, крім одного для проведення ліквідаційної процедури. А цей один рахунок потрібно закрити не пізніше дати складання акта перевірки податковою інспекцією.

Також необхідно отримати довідку із архівної установи про прийняття документів, які підлягають довгостроковому зберіганню.

Внесення запису про припинення.

Для внесення до ЄДР запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи ліквідаційна комісія після закінчення процедури ліквідації повинна подати державному реєстратору такі документи :

заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у зв'язку з ліквідацією;

свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи;
оригінал установчих документів;
акт ліквідаційної комісії з ліквідаційним балансом, який затверджено рішенням засновників (учасників) або уповноваженого ними органу;
довідку відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості по податках, зборах;
довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості;
довідки відповідних органів фондів соціального страхування про відсутність заборгованості;
довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.


Державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів без розгляду , повинен у трьохденний строк внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації.

Дата цього запису означає повну ліквідацію юридичної особи.

Знищення печатки

При ліквідації підприємства його керівництво зобовязане здати в органи внутрішніх справ печатки і штампи підприємства для знищення. Для одержання квитанції про знищення подається відповідне клопотання, печатки і штампи, їх відбитки у двох примірниках і документи про оплату послуг.
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: