Алименты

Ситуация. Жена моего друга подала в суд на развод и алименты .
но помимо взыскания алиментов , она просит взыскать с мужа алименты за 2010год в размере 1\2 от его зарплаты. Якобы он в 2010 году на содержание ребёнка не давал ей денег. Ребёнку в этом году будет 18лет. Дочка учиться в институте. Квитанции об уплате за учёбу выписаны на имя жены. Она их предоставляет как доказательство. Ещё двух свидетелей нашла, которые готовы подтвердить, что муж денег недавал.
вопрос. 1.Возможно ли по закону взыскать с него алименты за 2010год в размере 1\2 от его зарплаты. 2.Могут ли ему присудить кроме алиментов , оплачивать учёбу дочери, если у него официальная зарплата 1000грн. 3. Что по максимуму могут присудить ему? Всем спасибо.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
19.07.11 09:54
Специалист Зигора Наталья
Отзывы: 2/ 1/ 0  Ответов: 91
Аліменти на утримання дітей сплачуються щомісяця до досягнення дитиною повноліття, тобто віку 18 років, якщо дитина не пройшла процедуру емансипації. При навчанні дитини в навчальному закладі (вищому або середньому) строк сплати аліментів може бути продовжено на весь період навчання.
Відповідно до сімейного кодексу розміри аліментів на утримання дітей визначаються або в частковому відношенні до доходів, або у твердій грошовій сумі. Найчастіше застосовується частковий принцип, тому що суд не має можливості врахувати всі доходи, з яких можуть проводитися аліментні виплати. При визначенні часток керуються такими принципами: на одну дитину – одна четверта, на двох дітей – одна третя, на трьох і більше – половина всіх доходів батьків, що оплачує аліменти. На розмір часток також впливає сімейне і матеріальне становище відповідача.

У всіх інших випадках розміри аліментів визначаються судом з обставин кожної конкретної справи, але також можуть бути визначені в частках або твердих сумах.

В окремих випадках розміри аліментів встановлюються в твердій сумі спільно з часткою від доходів.
Ще один важливий момент – для аліментних зобов’язань існує термін позовної давності, тобто час, протягом якого аліменти можуть бути стягнуті заднім числом і становить він три роки. Таким чином, якщо Ви не звернулися до суду з питанням сплати аліментів зразу, це можна зробити в будь-який інший час до досягнення дитиною 18 років. Довівши суду, що другий батько ухилявся від сплати аліментів на дитину, може бути прийнято рішення про стягнення грошової суми за попередні три роки до дати подання позову до суду.
19.07.11 08:28
Специалист Нурієв Самір
Отзывы: 2/ 1/ 1  Ответов: 360
Глава 15 Семейного кодекса
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: