16.07.11 18:10
Автор: Кира
3 ответа

Соціальна допомога малозабезпечиним

Доброго дня!!Мене звуть Кіра,я студентка 3-го курсу,денної контрактної форми навчання(прошу звернути на це увагу).Мені 20 років. В моїй сім'ї склалась така ситуація ,що я народилась поза шлюбним шляхом,тобто мої батьки ніколи не перебували у юридично зареєстрованому шлюбі. Да і фактично разом вони не жили і наразі не проживають. Моя мати по своєму віку, вже знаходиться на пенсії. Виходячи з цього ,батька в мене немає (еліментів від нього-немає),у мами лише пенсія(до того ж - мінімальна),я як особистість не маю джерел з яких би мала матеріальні надходження. Тобто,живу на -0 грн.Пільги,стипендія,соц. допомога від університета -все це передбачено для осіб,які навчаються на безкоштовній формі навчання.Стоять на обліку в "відділі праці" я теж не можу ,оскільки немаю на руках свідоцтва про "середню освіту"(а воно знаходиьься в університеті. Перечитавши закони "про соціальну допомогу матерям-одиночкам"я теж для себе нічого не знайшла. Єдине ,існує один випадок ,але в цьому разі допомога передбачена не мені,а моїй мамі в розмірі 300 грн.,як особі ,що мене утримує. А є ще щось ,на раунок стипендії?Або суми приближеної до мінімального прожитку ??

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
17.07.11 09:34
Специалист Зигора Наталья
Отзывы: 2/ 1/ 0  Ответов: 91
Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї.

У сільській місцевості заяви з необхідними документами для призначення соціальної допомоги приймають виконавчі органи сільських і селищних рад та здійснюють їх передачу відповідним органам праці та соціального захисту населення. Зазначені виконавчі органи можуть визначати уповноважену особу для прийняття документів.
17.07.11 02:18
Автор вопроса: Кира
Дякую за надану інформацію!!Але скажіть мені, будь-ласка, в який орган подається заява?
16.07.11 18:40
Специалист Зигора Наталья
Отзывы: 2/ 1/ 0  Ответов: 91
Допомога малозабезпеченим сім’ям надається, якщо у сім’ї з поважних і незалежних від неї причин середньомісячний сукупний доход є нижчим від прожиткового мінімуму сім’ї.

До складу сім’ї враховуються особи, що проживають разом і (або) об’єднані законними правами та обов’язками щодо утримання, а саме: чоловік, дружина; рідні, усиновлені та підопічні діти цих осіб, а також діти, які навчаються у вищих навчальних закладах I – IV рівнів акредитації та професійно – технічних навчальних закладах з денною формою навчання до досягнення 23 років і не мають своїх власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одиноким інвалідом I групи і здійснює догляд за ним.

До складу сім’ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.

Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім’ї

Документи, що додаються до заяви:

• документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї;
• довідка про склад сім’ї (для призначення соціальної допомоги на наступний строк довідка про склад сім’ї поновлюється лише у разі змін у складі сім’ї або у разі, коли між поданням заяви на призначення соціальної допомоги на наступний строк та припиненням виплати раніше призначеної соціальної допомоги минуло більше календарного місяця);
• декларація про доходи та майно;
• довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).

Соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Державна соціальна допомога призначається на шість місяців.
Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги, грн.
Працездатна особа - 21 % ПМ;
Діти - 50 % ПМ;
Непрацездатна особа, інвалід - 75 % ПМ.

У 2011 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги встановлено у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму (ПМ) для основних соціальних і демографічних груп населення (ст. 23 Закону «Про Державний бюджет України на 2011 рік»).

Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом. Цей розмір не може бути більшим ніж 75 % рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї (ст. 5 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 р. № 1768-III).

Прожитковий мінімум для сім'ї – це визначена для кожної сім'ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: