21.12.11 16:16
Автор: Юрий
11 ответов

Відповідальність за розміщення чужих матеріалів на інтернет-сайті

Доброго дня!
Я – власник інтернет-сайту, на якому розміщені різні матеріали освітнього характеру (курсові роботи, дипломні, статті за матеріалами конференцій). Нещодавно в одному з коментарів до мене звернулися начебто власники одного з опублікованих матеріалів, і почали пригрожувати судом за публікацію матеріалів без їх відома.
Скажіть, будь ласка, наскільки реальним видається можливість притягнення до відповідальності мене як власника даного ресурсу? Нік-хендл, за яким зареєстровано домен мого сайту (з вказаними моїми особистими даними), захищений реєстратором домену org.ua. Які мають бути підстави для розголошення цих прихованих даних?

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
21.12.11 18:15
Отзывы: 34/ 0/ 3  Ответов: 1529
Доброго вечора, шаовний Юріє та колеги!
Насамперед, видаліть з сайту спірний матеріал.
Якщо матеріал береться з відкритого джерела ( друкованого, інтернет- сайта ), навіть, якщо нема інших застережень, вказати автора, видання, сторінку чи то електронну адресу посилання -- ознака вихованості та поваги до авторського права.
Якщо є авторські застереження, іх слід виконувати або відповідати за порушення права.
Завжди можна домовитися з автором про умови розміщення шляхом оформлення дозволу ( ліцензії ). Думка, що це страшенно дорого -- хибна.
Про складність доведення, що саме дане зображення тоді-то було на Вашому сайті, краще не говорити. Поцікавтеся успішним досвідом МАУП. Тоді це, дійсно підтверджувалося нотаріально. Нещодавно зустрічав інформацію, що таку послугу робить спеціалізований сайт, а його свідчення приймаються судом як доказ. Хакерів ловлять та доводять їх вину, що набагато складніше.
Інформація про власників сайтів видається за першим проханням органів.
Ваша позиція правильна. Разом із знайомим правником вивчіть законодавство з охорони авторського права та виправте помилки.
Успіхів Вам в цьому!
З повагою
Вітаутас Вайтєкаускас
21.12.11 18:13
Специалист Валерия Ткачук
Отзывы: 28/ 2/ 1  Ответов: 1318
Удачи Вам!
21.12.11 18:09
Автор вопроса: Юрий
Спасибо, так и сделаю
21.12.11 18:00
Специалист Валерия Ткачук
Отзывы: 28/ 2/ 1  Ответов: 1318
Если берете материалы из печатных источников - смотрите, каким образом в них прописаны эти моменты. Свяжитесь с авторами, попросите разрешение о публикацию на своем сайте.
21.12.11 17:54
Автор вопроса: Юрий
Я беру материалы с печатных источников. Надо будет посмотреть, какие там предостережения. Скажите, пожалуйста, что конкретно надо написать?
21.12.11 17:38
Специалист Валерия Ткачук
Отзывы: 28/ 2/ 1  Ответов: 1318
Да, если Вы не сделали этого ранее - сделайте сейчас. И обратите внимание на иформацию, размещенную на тех сайтах, с которых Вы ее добываете. Нет ли там предупреждений о несанкционированном использовании любой размещенной на них информации. Если такие предостережения есть, просто уберите у себя ее.
21.12.11 17:30
Автор вопроса: Юрий
Будет иск - поздно будет уже думать:) я не хочу доводить разбирательство до суда. Возможно написать на ресурсе какое-нибудь предостережение для пользователей, которое напоминает, что права на материалы принадлежат не мне и не сайту, или может просто надо написать источник публикации? (чтобы избежать претензий потом)
21.12.11 17:20
Специалист Валерия Ткачук
Отзывы: 28/ 2/ 1  Ответов: 1318
Думаю, что пока о криминале рано говорить. Даже если они наснимали себе кучу скинов, то при рассмотрении в судебном порядке дела о защите авторского права, суд может отказаться принять скины в качестве доказательства. На сегдняшний день Вам, как владельцу сайта, (а может и разарботчика в одном лице) должен быть известен тот факт, что скин можно подделать. Дурное дело - не хитрое. Я, пока, не вижу повода Вам волноваться. Будет иск - будете думать.
21.12.11 17:10
Автор вопроса: Юрий
Розміщую самостійно. Є застереження: "Всі матеріали наведені з метою ознайомлення. Завантажуючи файли з даного сайту, Ви зобов'язуєтесь видалити їх протягом 24 годин.". Джерело матеріалів - збірники конференцій, тобто авторство довести можливо. Тяжче довести сам факт порушення: я в будь-який час можу зробити ресурс недоступним. Хіба що вони можуть завірити його вміст нотаріально (трохи смішно, але пишуть і про таке).
Ще один нюанс: які потрібно підстави, щоб доменний реєстратор відкрив мої персональні дані? Відкриття кримінальної справи? Якщо вони подадуть в суд, а я до розгляду справи встигну видалити матеріали, справа буде закрита за відсутністю злочину? За даний випадок (ущербу їм практично не нанесено), яке реальне покарання можна понести?
21.12.11 16:52
Специалист Валерия Ткачук
Отзывы: 28/ 2/ 1  Ответов: 1318
Юрій, яким чином Ви розміщуєте цю інформацію на своєму сайті? Ви розміщуєте її самостійно, чи її розміщують користувачі? Якщо користувачі, то чи є на Вашому сайті правила розміщення інформації, угода з користувачами тощо?
Оскільки це має важливе значення, і саме ці моменти визначатимуть ступінь Вашої особистої відповідальності, як власника ресурсу.
Авторство доказати можливо.
Похожие вопросы:
07.06.16 12:01
Автор: Анатолий
2 ответа
Розміщення на сайті книг без погодження з авторами

Трохи дублюю схоже на сайті питання, але воно дещо різниться. Викладач бажає розмістити на сайті університету книги, щоб учні могли їх завантажити для покращення навчального...

Раздел: Другое
30.03.14 17:06
5 ответов
До якої відповідальності буде притягнена особа?

Михайлів, з помсти, вирішивши знищити майно свого сусіда, підпалив його хату. Коли почалася пожежа, Михайлів перелякався відповідальності і став заливати вогонь водою. Пожежу було ліквідовано....

04.01.14 20:26
Автор: Yulia
1 ответ
пожалуйста скажите возможно ли переквалифицировать дело в легкие телесные повреждения??или просто угрожения убивством

07.08.2013 року, приблизно о 19.00 годині, у дворі будинку АДРЕСА_2, ОСОБА_3, в ході конфлікту з потерпілою, який виник на ґрунті раніше сформованих неприязних відносин, з...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: