12.07.11 16:19
3 ответа

Чи можливо відсудити гроші та яку частину?

ЗАЯВА
Я, Стасюк Альена Міколаївна, з 6 липня 2010 року перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. З жовтня 2010 року отримую державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі та в порядку, що визначається у відповідності iз ст.ст. 1, 13, 14, 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (2811-ХП від 21.11.1992 р.), ст. 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (від 18.01.01р. 2240-III), абзацем третім частини другої ст. 56 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 piк» (від 19.12.2006 р. 489-V). 9 липня 2007 року рішенням Конституційного суду України 6-рп/2007 деякі статті Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» визнано неконституційними, зокрема статті, що безпосередньо визначають poзмip державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (абзац третій ч.2 ст.56, п.п.7, 14 ст. 71). Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 р. деякі статті Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» визнано неконституційними, зокрема статті, що безпосередньо визначають poзмip державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (розділ 11 п. 25). У зв’язку з цим набрали чинності норми законодавства, в яких встановлено poзмip державної допомоги по догляду за дитиною, що має бути не меншим, ніж прожитковий мінімум, встановлений у нормативному порядку (ст. 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.01р. 2240-Ш, ч.1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» 2811-ХП від 21.11.92 р.). Ст. 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 piк» встановлює прожитковий мінімум для дітей віком до 6 poків на 2007 piк з 1 січня - 434 гривень, з 1 квітня - 442 гривень, з 1 жовтня – 450 гривень. Ст. 58 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 piк» встановлює прожитковий мінімум для дітей віком до 6 poків на 2008 piк з 1 січня - 526 гривень, з 1 квітня - 538 гривень, з 1 липня - 540 гривень, з 1 жовтня - 557 гривень. 1. Ст. 24 Закону України „Про Державний бюджет на 2011 рік" установлено прожитковий мінімум для дітей віком до 6 poків на 2011рік з 1 січня - 816 гривень, з 1 квітня - 832 гривень, з 1 жовтня - 853 гривні, з 1 грудня -870 гривень : Таким чином, враховуючи викладене вище, а також те, що рішення Конституційного суду є обов’язковими для виконання на території України, прошу: здійснити перерахунок та доплатити належні мені за законодавством платежі за період з жовтня 2010 року по липень 2011 року. А також надалі виплачувати щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ( 30 квітня 2013 року) у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлюваний законодавством для дітей віком до 6 років.

Присвоить статус
Ответы на вопрос:
12.07.11 16:30
Специалист Мария Шевченко
Отзывы: 3/ 0/ 0  Ответов: 133
Прощу прощения за неточность - положением на 12.07.11 год - исковая давность 6 месяцев.

Споры, связанные с социальными выплатами, прекратили кочевать по юрисдикциям, однако гражданам от этого не стало легче. Дело в том, что в связи со сменой юрисдикции с гражданской на административную изменился срок для обращения в суд в делах по соцвыплатам – он сократился до 6 месяцев. До вступления в силу изменений в КАСУ в связи с принятием Закона «О судоустройстве и статусе судей» действовал годичный срок для обращения в админсуд.

http://loresh.com.ua/2011/03/15/socialnye-vyplaty-mozhno-vzyskat-lish-za-poslednie-6-mesyacev/
12.07.11 16:28
Специалист Мария Шевченко
Отзывы: 3/ 0/ 0  Ответов: 133
Добрый день. Для более точного ответа необходимо изучить все имеющиеся документы.
Мне не понятно почему Вы ссылаетесь на Закону України «Про Державний бюджет України на 2007,2008... piк» если Вы "з 6 липня 2010 року перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку"???
Исковая давность согласно КАСУ 1 год - следовательно Вы имеете право требовать не выплаченных Вам сумм лишь за 1 год.

Если Вы заявляете требования взыскать с Пенсионного фонда конкретную недоплаченную Вам сумму, то – это имущественное требование (майнова вимога) и госпошлина составляет 1% от сумы исковых требований, но не менее 51 грн. (п. 1 ст. 3 Декрета Кабмина Украины “Про державне мито”). ИТЗ при этом сплачивается в сумме 120 грн., что предусмотрено Постановлением Кабмина от 21.12.2005 г. № 1258 (в редакции Постановления Кабмина от 5.09.2009 г. № 825).

По поводу суммы - то это решает суд на основании предоставленных Вами документов.
12.07.11 16:21
Автор вопроса: Стасюк Алена
Я читала в інтернеті що можливо відсудити за три роки!
Похожие вопросы:
Захист прав споживачів

Доброго Дня! Купила в магазині товар за 120 грн. (Лосини )Їх не одягала, збережений зовнішній вигляд, етикетка. Прийшовши додому зрозуміла, що підходять мені.Я поїхала у...

19.08.13 10:48
Автор: Лисюк Юлія
4 ответа
Як відсудити частину будинку

Моя дружина прописана в будинку який побудували її батьки де вона з самого народження і мешкала але останніх вісім років післі одруження постійно в цьому...

Раздел: Недвижимость
13.10.11 09:28
8 ответов
Збільшення сумми аліментів.

Добрийдень! Я інвалід 3 групи. Онкохвора ршм ст. 2в. З чоловіком у шлюбі прожила 15 років. Маю з ним дочку 11 років і сина 18...

Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Показать вопросы:
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: