Виявляється, в Україні не можна карати за підробку офіційного документу

31.03.18 13:33
Автор: Legalans.com
Наразі неможливо покарати за підроблення офіційних документів. Бо однією з ознак «офіціозу» є наявність певних реквізитів та дотримання форми, що визначені виключно законом.


Автор проекту закону «Про внесення змін Кримінального кодексу України щодо офіційних документів» (№8185) з’ясував, що в багатьох випадках форма і реквізити документів не передбачені законом. Такі повноваження делеговані певним посадовим особам або державним органам чи органам місцевого самоврядування.

Наприклад, закон «Про прокуратуру» делегує такі повноваження Генеральному прокурору. Тож, зазначається у пояснювальній записці, визнати, приміром, посвідчення прокурора офіційним документом проблематично, бо його форма і реквізити не визначені законом,

Аби заповнити цю прогалину, пропонується додати у примітці до ст.358 Кримінального кодексу альтернативний варіант визначення форм і

реквізитів офіційного документу ‒ «законом та іншим нормативно-правовим актом».

Тож, виходить, що без внесення цих змін до КК обвинувачення у підробці офіційних документів не може висуватися, якщо вимоги до них не визначені законом.

Джерело: ЗіБ
Читайте также
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: