У Львові присяжна зірвала процес, бо… не мала часу чекати

20.12.17 23:16
Автор: Legalans.com
У Личаківському районному суді міста Львова зірвано судовий процес за участю присяжних, оскільки одна із присяжних посеред процесу відмовилася брати участь в розгляді справи.


За словами голови Личаківського районного суду міста Львова Сергія Гирича, зірвання присяжними судового процесу 19 грудня 2017 року в суді, та й в цілому в судовій системі України є надзвичайною подією.
«Після розгляду справи окремого провадження номер 463/3869/17 про визнання особи недієздатною, суд видалився у нарадчу кімнату для прийняття судового рішення. Однак одна із присяжних, яка визначена автоматизованою системою для участі в розгляді справи, відмовилася пройти до нарадчої кімнати для прийняття судового рішення», – розповів суддя.
Присяжна пояснила, що не має часу чекати, оскільки розгляд справи затягнувся, і що вона не хотіла бути присяжною, а її змусили. За словами С.Гирича, роз’яснення вимог закону про наслідки неприйняття рішення судом і ухилення від виконання обов'язків, як і просте людське прохання дочекатися прийняття рішення, щоб не розпочинати потім розгляд справи спочатку, позитивного результату не дали, зазначено в повідомленні.
«Жінка гримнула дверима і залишила приміщення суду. Звичайно, можна говорити про те, що суд не зміг вчасно розпочати розгляд справи т.я. в силу вступу в дію нового ЦПК резолютивна частина рішення суду по попередній справі готувалася замість 15 хв. вже 50 хв. і сторони та присяжні чекали початку судового засідання. Але невже присяжні націлені на участь в
засіданні на півгодини? Адже їх оплата здійснюється мінімально від години судового засідання. …У відповідності до ч. 4 статті 124 Конституції України визначено, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних. Невже народ України достойний таких присяжних? Невже для виконання таких важливих представницьких функцій не можна вибрати в кожному районі по 20-30 активних, ініціативних, відповідальних громадян, які будуть достойно реалізувати конституційні повноваження і брати участь у відправленні судочинства?», – риторично запитує С.Гирич.

Джерело: ЗіБ
Читайте также
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: