У Франції заборонили турбувати співробітників у неробочий час

12.01.17 11:21
Автор: Legalans.com
З нового року набрав чинності закон, що дозволяє французам ігнорувати електронне листування по роботі у неробочі години.

Як повідомляє Euronews, мета запровадження закону – подолати негативні наслідки для здоров‘я і приватного життя людей, які «завжди на зв‘язку» і не можуть розслабитись навіть після роботи, на вихідних чи у відпустці

Технологічний розвиток сприяв тому, що межа між офісними і вільними годинами практично стерлася, хоча офіційно у Франції один з найкоротших у Європі робочих тижнів – 35 годин.

Цей закон, що став частиною пакету непопулярних реформ, запропонованих урядом, – єдиний, що не спричинив протести працівників. Згідно з ним, кожна компанія, де працює 50 і більше людей, має вжити заходів для регулювання комунікацій, щоби забезпечити справедливий баланс між роботою та відпочинком. Щоправда, критики кажуть, що у законі не прописані потенційні штрафи чи інші заходи покарання компаній, які не втілюватимуть його у життя.

Французи – не перші, хто вдається до подібного кроку. Наприклад, схожі системи існують у Німеччині на рівні різних компаній. Зокрема, якщо відправити мейл працівнику фірми «Даймлер» який перебуває у відпустці, можна отримати приблизно таку відповідь: «Вибачте, я відпочиваю і не можу прочитати

Ваше повідомлення. Воно буде
автоматично видалене. Якщо ж хочете, аби я його прочитав/прочитала, надішліть його знову …. числа, коли я вийду з відпустки».

У компанії «Фольксваген» пішли ще далі: там внутрішні сервери припиняють приймати повідомлення на адресу працівника за півгодини після того, як офіційно завершується його робочий день, а вмикаються знову за півгодини до початку наступної зміни. Тобто навіть якщо Ваш бос захоче Вас «дістати» після роботи чи у вихідний, йому це не дозволить «розумний» сервер.

Джерело: ЗіБ
Читайте также
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: