Янукович на зустрічі з регіоналами повідомив, що вибір зроблено: асоціація з ЄС

09.09.13 12:05
Автор: Legalans.com
Не згодних з європейським вибором Янукович попросив покинути збори і надалі нарікати на себе. Ніхто із залу встати не ризикнув.

Під час зустрічі з фракцією Партії регіонів 4 вересня президент Віктор Янукович звинуватив російських партнерів у порушенні цілого ряду домовленостей і оголосив, що вибір зроблено: асоціація з ЄС.

Янукович повідомив, що кожен ранок він розпочинає з молитви, в якій просить, щоб Бог дав йому терпіння і витримку для спілкування зі стратегічним сусідом.

Поскаржившись на неохайність у відносинах, що припускає невиконання взятих на себе російською стороною зобов'язань, порушення домовленостей і прагнення принизити і задавити, Янукович підкреслив, що таким чином його візаві в Кремлі і "Газпромі" наносять образу не просто президенту, а всій Україні.

Янукович нагадав, що під час узгодження Харківських угод російська сторона на найвищому рівні пообіцяла, що частиною досягнутих домовленостей стане змінювати формулу ціни газу, продаваного "Газпромом" в Україну. Згодом росіяни не стримали свою обіцянку.

Крім того, як розповів президент, під час переговорів у Москві Янукович представив своїм візаві інформацію про ціни, за якими "Газпром" продає газ Німеччині, Італії, Австрії та ряду інших держав. У той час як в Україні він обходився в 430 дол. за тис. кубів (це вже з урахуванням відрахованих 100 дол. плати за оренду баз Чорноморським флотом Росії в Криму), ці країни платили від 360 до 380 дол. за тис. кубометрів.

Навівши ще ряд прикладів, Янукович зробив висновок про те, що партнерського і шанобливого ставлення північного сусіда до Україні очікувати не доводиться. Тому його рішення на користь європейського вектора безальтернативне. При цьому спікер підкреслив, що до пунктів роботи Митного союзу, що не суперечить Угоді про зону вільної торгівлі з ЄС, Україна готова приєднатися. Крім того, Росія залишається нашим найбільшим торговим партнером.

За словами присутніх на зустрічі в "Зоряному", президент оцінив товарообіг між двома країнами в 62 млрд. При цьому він допустив, що якщо Москва не відмовиться від свого плану тиску на Україну методом торгової війни, то обсяг товарообігу може скоротитися вдвічі. Саме тому, підкреслив Янукович, однією з наших вимог до підписання брюссельського документа,
є відкриття європейських ринків для українських виробників, що має на перших порах, якщо не компенсувати, то пом'якшити падіння торгової активності з Росією.

Виклавши свої аргументи, Янукович поцікавився, чи є що заперечити присутнім, і попросив встати тих, хто проти прийнятого рішення. Всі, в єдиному пориві, залишилися сидіти. Але не обмежившись досягнутим результатом, президент закріпив успіх, повідомивши присутнім, де знаходяться двері, на випадок, якщо хтось не згоден, попросивши, відповідно, незгодних нарікати на себе.

Джерело: Дзеркало тижня
Читайте также
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: