Платник податків, який діяв відповідно до податкової консультації, звільняється від відповідальності

17.08.18 13:51
Автор: Legalans.com
Раздел: Экономика
Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду роз'яснив, що індивідуальна податкова консультація, відповідна законодавству, є підставою для звільнення від відповідальності платника податків, який діяв відповідно до наданих такою консультацією роз'ясненнями з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства.

У постанові по справі № 813/2617/15 про визнання недійсною податкової консультації роз'яснено, що відповідно до статті 53 Податкового кодексу не може бути притягнутий до відповідальності платник податків, який діяв відповідно до податкової консультації, наданої йому в письмовій або електронній формі, а також узагальнюючої податкової консультації, зокрема, на підставі того, що в майбутньому ці акти були змінені або скасовані.

Платник податків може оскаржити в суді як правовий акт індивідуальної дії письмову або електронну податкову консультацію контролюючого органу, яка, на його думку суперечить нормам або змісту відповідного податку чи збору. Визнання судом такої податкової консультації недійсною є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

При цьому дослідженню у справах про
визнання протиправною та скасування податкової консультації підлягають обставини стосовно:
порушених у зверненнях платника податків про надання податкової консультації питань;
викладених в податковій консультації відповідей;
відповідності зазначених у податковій консультації висновків нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Справа спрямована до першої інстанції на новий розгляд , оскільки суди, відмовивши в позові, вважаючи, що податкова консультація не породжує жодних юридичних наслідків, зазначені обставини не досліджували. Виробництво було відкрито 4 червня.

Джерело: Юрлига
Читайте также
Авторизация на сайте

Напомнить пароль
Запомнить
Регистрация
Календарь событий
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: